Zavřít reklamu

Spolu se stoupajícími venkovními teplotami mnozí z nás vyráží na dovolené, výlety a další dlouhé cesty autem. Řada z nás má při těchto cestách ve svém autě zapojený také svůj smartphone, na kterém využívá navigaci, hands-free hovory, nebo jej zde zkrátka jen nabíjí. Na co bychom si při cestách v horku měli dát v tomto směru pozor?

S letními prázdninami přichází čas na dovolenou a mnoho z nás vyjíždí na dlouhé cesty autem. Pokud jste majitelem smartphonu Samsung, je důležité vědět, jak správně zacházet se svým zařízením v horkých podmínkách uvnitř vozu. V tomto článku vám přinášíme několik tipů, na co si dát pozor, abyste ochránili svůj Samsung před přehřátím a možnými problémy.

Vyhněte se přímému slunečnímu záření

Jedním z největších rizik pro váš Samsung v horkém autě je přímé sluneční záření, které dokáže být přes sklo automobilu ještě intenzivnější. Při parkování vozu zabezpečte, aby telefon nebyl vystaven přímému slunci. Můžete jej umístit do stínu, například pod sedadlo nebo v pouzdře, které ochrání před slunečním světlem.

Udržujte přiměřenou teplotu

Vnitřek automobilu se v horkých letních dnech může rychle zahřát, a teploty uvnitř se mohou často vyšplhat do extrémů, které vašemu smartphonu rozhodně neprospějí. Předejděte přehřátí svého telefonu tím, že budete udržovat přiměřenou teplotu ve voze. Můžete využít stínění oken, které sníží pronikání slunečního záření do vozu. Pokud je to možné, zapněte klimatizaci nebo ventilaci ve voze, aby se uvnitř udržovala příjemnější teplota.

Nevkládejte telefon na horká místa

Mnoho z nás má tendenci vkládat své telefony do přihrádek na palubní desce nebo přímo na přístrojovou desku. Tato místa mohou být ale v letních měsících extrémně horká  a mohou váš Samsung značně přehřát, přičemž vy si při jízdě stoupající teploty nemusíte vůbec všimnout. Na cestách autem můžete využít například speciální držáky na telefon, které umožňují udržovat váš telefon ve vzdušném proudu a mimo přímý kontakt s horkými povrchy.

Vyhněte se přehřátí baterie

Přehřátí baterie je dalším problémem, se kterým se můžete setkat v létě v autě. Vysoké teploty mohou zkrátit životnost baterie a snížit její výkon. Pokud je to možné, odneste si telefon při opuštění vozu s sebou. Pokud však musíte telefon v autě ponechat, ujistěte se, že jej nedáváte na přímé sluneční světlo a zabezpečte, aby se nedostal do příliš horkého prostředí.

Pravidelné aktualizace softwaru

Pravidelné aktualizace softwaru jsou důležité pro udržení správného fungování vašeho Samsungu. Výrobci často vydávají aktualizace, které zlepšují výkon a optimalizují spotřebu energie. Ujistěte se, že máte nainstalovanou nejnovější verzi softwaru.

Využijte chladicí příslušenství

Existuje také několik druhů chladicího příslušenství dostupných pro chytré telefony, která mohou pomoci udržet váš Samsung na nižší teplotě. Například chladicí pouzdra, podložky nebo ventilační stojany mohou poskytnout dodatečné chlazení pro váš telefon, zejména během dlouhých jízd v horkých podmínkách.

Cover

Pamatujte, že teplo je nepříznivým faktorem pro většinu elektronických zařízení, včetně smartphonů Samsung. Dbejte tedy na opatrnost a dodržujte výše uvedené tipy, abyste zajistili optimální výkon vašeho telefonu i v horkých letních dnech. Správná péče a ochrana před přehřátím vám umožní využívat váš smartphone naplno i na cestách.

Dnes nejčtenější

.