Zavřít reklamu

Možná si někteří z vás říkají, že nabíjení smartpnonu přece není žádná věda, a že tuto činnost není potřeba přizpůsobovat konkrétnímu ročnímu období. Zejména v případě letních měsíců je ale opak pravdou. Pojďme se nyní společně podívat na to, čemu byste při nabíjení vašeho smartphonu od Samsungu měli v průběhu léta věnovat zvýšenou pozornost.

Léto je obdobím, kdy často využíváme své chytré telefony na maximum – pořizujeme fotky a videa ze dovolené, hrajeme si s mobilními aplikacemi nebo zůstáváme ve spojení se svými blízkými prostřednictvím sociálních sítí. Nicméně, při vysokých teplotách může být nabíjení a péče o baterii vašeho smartphone Samsung o něco složitější. V tomto článku vám poskytneme několik užitečných tipů, jak efektivně nabíjet váš smartphone v létě a jak se vyhnout možným problémům. Letní měsíce jsou specifické především svými vysokými teplotami, které smartphonům příliš neprospívají. Proto byste způsobu nabíjení vašeho smartphonu od Samsungu měli v letních měsících věnovat zvýšenou pozornost a přizpůsobit jej okolním podmínkám.

Teplota ovlivňuje výkon i životnost

Teplota je jedním z největších nepřátel baterie smartphonu. V létě se telefon může snadno přehřát, což může negativně ovlivnit jeho výkon a životnost baterie. Zabraňte tomu, aby byl váš telefon vystaven přímému slunečnímu záření nebo extrémně vysokým teplotám. Uchovávejte jej v chladnějších místech, jako je stín nebo kapsa oděvu. Nenechávejte váš telefon připojený k nabíječce v autě, kde se teploty mohou vyšplhat do nebezpečných hodnot.

V létě stejně jako v kterémkoliv jiném období platí, že byste k nabíjení vašeho smartphonu měli využívat originální nebo certifikované příslušenství – vyhnete se tak přehřátí vašeho zařízení, stejně jako dalším potenciálním a mnohdy závažnějším komplikacím a následkům. V průběhu nabíjení můžete klidně povypínat nepotřebné aplikace nebo vypnout některé funkce, jako je GPS či Bluetooth. Některé modely nabízí v sekci nastavení baterie možnost aktivace rychlého nabíjení a rychlého bezdrátového nabíjení – aktivace těchto funkcí umí v řadě případů výrazně urychlit dobu nabíjení vašeho smartphonu. Pokud chcete v průběhu nabíjení ulevit vašemu smartphonu od příliš vysokých teplot, můžete jej dočasně zbavit ochranného krytu či pouzdra.

Dnes nejčtenější

.