Zavřít reklamu

Nikdy není špatná doba na to, vytvořit si zálohu svého zařízení. Doba před letní dovolenou je pak naprosto ideální k tomu, abyste si svá data zálohovali, protože nikdy nevíte, co se stane. Telefon vám upadne a nenávratně se zničí, utopíte ho, či vám ho někdo odcizí. Všechny ty soubory, fotografie a ostatní data tak nenávratně zmizí, a to přece nechcete. 

Existuje spousta způsobů, jak jaká data zálohovat. Důvodem k tomuto kroku samozřejmě nemusí být hned vaše letní dovolená, ale klidně i přechod na jiné zařízení nebo prostě jen to, že chcete mít klid na duši, protože nechcete přijít o všechny své fotografií, důležité dokumenty a kontakty. Zde jsou vybrané možnosti zálohy, ale je jich samozřejmě více, kdy některé nabízí i výrobce daného zařízení. 

Google One 

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak zálohovat jakýkoli telefon s Androidem, je aplikace Google One. Umožňuje totiž jednoduché a bezproblémové zálohování, a to po jednorázovém nastavení. Může ukládat data aplikací, historii chatů a hovorů, nastavení zařízení a data účtů Googlu, včetně informací z kontaktů, kalendářů, Gmailu a dalších. Synchronizuje i fotky s Fotkami Google. Své zálohy pak najdete pod kartou Úložiště, kde stačí sjet dolů.

Fotky Google 

Google One automaticky synchronizuje vaše fotky a videa do vaší knihovny Fotek Google, takže pokud jste se rozhodli synchronizovat média během předchozí řečené zálohy, nemusíte tento proces opakovat. Pokud vám ale záleží pouze na ukládání fotek a videí, můžete k zabezpečení svých médií jednoduše použít možnost zálohování v aplikaci Fotky Google. Stačí k tomu otevřít aplikaci Fotky, vpravo nahoře zvolit svou profilovou fotografii a zde už uvidíte možnost zapnout zálohování.

Ruční záloha souborů 

Pokud byste měli raději plnou vládu nad tím, které soubory a dokumenty budete zálohovat a jak je uspořádáte ve svém cloudu, můžete zvážit použití Disku Google nebo služeb třetích stran, jako je Dropbox či OneDrive, který v zařízeních Samsungu nabízí i automatické zálohování fotografií. Tyto aplikace můžete používat k ručnímu nahrání téměř jakéhokoli souboru, včetně médií, do preferovaného umístění a kdykoli si je zobrazit na mobilu nebo počítači. Postup je jednoduchý a obvykle se dělá přes symbol plus. Počítejte ale s tím, že ruční výběr může být zdlouhavý.

Specializované aplikace 

Swift Backup vám umožňuje provádět dávkové akce, abyste mohli samostatně zálohovat všechny vaše aplikace, zprávy a protokoly hovorů. Titanium Backup vám umožňuje zálohovat všechny vaše aplikace, včetně systémových aplikací s daty, což vám může ušetřit spoustu času při práci se stovkami aplikací. Abyste však mohli používat všechny tyto funkce, potřebujete přístup do rootu.

Připojení k počítači 

Dalším způsobem, jak vytvořit zálohu souborů uložených v Android zařízení, je jeho připojení k počítači se systémem Windows nebo Mac. Ti, kteří používají PC s Windows, mohou použít beta aplikaci pro Windows nazvanou Nearby Share k bezdrátovému propojení počítače a telefonu pro přenos souborů. Na druhou stranu uživatelé počítačů Mac mohou použít aplikaci Android File Transfer.

Použití externího disku 

Tento proces zahrnuje fyzické připojení telefonu k paměťovému zařízení pomocí kabelu nebo vhodného konektoru, pokud jde o úložiště, jakým je třeba flesh paměť. Přenášet můžete téměř vše, včetně hudby, fotografií, dokumentů atd. Pomocí Swift Backup můžete také vytvořit kopii všech dat lokálně v telefonu a poté je zkopírovat do počítače nebo právě tohoto zařízení. 

Ty nejlepší disky do mobilu najdete zde

Dnes nejčtenější

.