Zavřít reklamu

Pondělí 16. června 2024 je pro Apple den s velkým D. V 19:00 našeho času totiž zahajuje svou celosvětovou vývojářskou konferenci, která nese označení WWDC a na které tradičně představuje nové operační systémy pro své iPhony, iPady počítače Mac, hodinky Apple Watch a další. A ano, největší očekávání jsou zde kolem AI. 

Jistě nejzajímavějším tahákem bude iOS 18, tedy nový operační sytém pro iPhony, které tak teoreticky mohou konečně plnohodnotně konkurovat zařízení Galaxy, které již nabízí možnosti Galaxy AI. Očekává se, že funkce Applu budou prostupovat celým ekosystémem jeho produktů, na což bude také patřičně upozorňovat. V tomto má Samsung rezervy, zejména tedy v oblasti počítačů, které k nám oficiálně nedodává. 

Nebude to přitom jen umělá inteligence s označením AI, protože Apple ji údajně pojmenuje jako Apple Intelligence. Očekává se mnohé. Předně samozřejmě půjde o kopírování možností Galaxy AI, zásadní vylepšení by ale měla dostat i hlasová asistentka Siri, mělo by být přítomno vyhledávání napříč zařízením založené na AI a v neposlední řadě i integrace ChatGPT, tedy velice populárního chatbota. 

Právě tato Keynote a nově představené funkce mohou ukázat, jestli Apple zvládne držet krok s konkurencí. Jenže podle dosavadních zvěstí je klidně možné, že budou jeho AI možnosti dostupné jen ve stádiu beta nebo náhledu, a to i po ostrém vydání systémů, které se očekává až v září po představení řady iPhonů 16. Jednoduše to znamená, že kdo si dobrovolně nenainstaluje betu systémů, bude ještě poměrně dlouho čekat. Galaxy AI však jede v zařízeních Samsungu už od ledna letošního roku. Chtě nechtě tak bude Apple mít minimálně 9 měsíců zpoždění. 

Chcete-li být u toho, můžete událost sledovat tady. Vyjma video streamu zde bude k dispozici i český přepis celé události. Pro úplnost dodáme, že se na WWDC čeká představení iOS 18, iPadOS 18, watchOS 11, macOS 15, tvOS 18, HomePodOS 18, visionOS 2 a dost možná i řady dalších zejména softwarových novinek. Naopak hardware letos nečekáme od Applu na WWDC žádný.

Stream WWDC24

Dnes nejčtenější

.