Zavřít reklamu

V poslední době se v digitálních kuloárech spekuluje o návratu smartphonové řady Samsung Galaxy C, jejíž poslední zástupce byl uveden na trh před necelými sedmi lety. A to se nyní potvrdilo, když se ve službě Google Play Console objevil telefon s názvem Galaxy C55 5G.

Služba Google Play Console o Galaxy C55 5G odhalila, že jej bude pohánět dva roky starý čipset vyšší střední třídy Snapdragon 7 Gen 1, který má být spárován s 8 GB operační paměti. Softwarově má běžet na Androidu 14 a jeho displej prý bude mít rozlišení Full HD (1080 x 2400 px) a hustotu pixelů 450 PPI.

Z přiloženého renderu vyplývá, že Galaxy C55 5G bude vypadat velmi podobně jako Galaxy A54 5G nebo jeho nedávno uvedený nástupce Galaxy A55. Jako tyto telefony má plochý displej s vycentrovaným průstřelem a ne úplně nejtenčími rámečky a na zadní straně trojici od sebe oddělených fotoaparátů. Na rozdíl od A55 však jeho pravý bok postrádá výstupek s do něj zapuštěnými fyzickými tlačítky, kterému Samsung říká Key Island.

Galaxy C55 5G by podle neoficiálních zpráv měl být přeznačenou verzí chystaného smartphonu Galaxy M55. Primárně bude údajně určen pro čínský trh. Kdy by mohl být představen, v tuto chvíli není známo. Připomeňme, že posledním telefonem řady Galaxy C byl Galaxy C8, uvedený na trh v září roku 2017. Speciálně u Mobil Pohotovosti koupíte Galaxy A35 i Galaxy A55 výhodněji o 1 000 Kč a včetně prodloužené záruky na 3 roky zdarma! A čeká na vás i dárek k předobjednávce v podobě nového fitness náramku Galaxy Fit3 nebo sluchátek Galaxy Buds FE. Více na mp.cz/galaxya2024.

Galaxy A35 a A55 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.