Zavřít reklamu

Loni na podzim byl Galaxy S23 FE pravděpodobně nejočekávanějším telefonem. Pořád se nevědělo, jestli nakonec bude, kdy tomu tak bude, a především jakou bude mít cenovku. Jenže Samsung to s ním tradičně pěkně podělal. Nyní to vypadá, že se jeho nástupce možná ani nedočkáme. Tedy alespoň ne letos.

Samsung to s Galaxy S23 FE podělal hned z několika důvodů. Předně jej dodal na trh opět příliš pozdě, což nám ostatně ukázal už s předchozí generací. U nás se totiž dostal do prodeje až v prosinci, kdy každý samozřejmě ví, že v lednu přicházejí vrcholná eSka. Proč si tedy pořizovat odlehčenou verzi a měsíc nepočkat na slevy řady, ze které FE vychází, nebo rovnou sáhnout po tom nejlepším? Stačilo přitom jen celosvětovou distribuci odpálit v jeden termín, tedy hned v říjnu, kdy bychom nemuseli ty dva měsíce čekat. A to ani nezmiňujeme, že nás zde Samsung okradl o celý jeden rok aktualizací.

Druhým podělaným faktorem byla cena. Ta byla jednoduše posazena příliš vysoko, takže se vlastně může mnohým vyplatit připlatit si spíše těch pár korun a koupit menší ale výkonnější a ostatně celkově lépe vybavený základní Galaxy S23. Nyní pozbývá Galaxy S23 FE smysl ještě z toho důvodu, že zde máme Galaxy A55, tedy nejlepší Áčko Samsungu, které je sice ve všech ohledech mírně ošizené, ale pořád skvělé a za lepší cenu. Jediné, co mu může hrát do karet, je akorát tak příslib Galaxy AI. Mimochodem naší nepříliš lichotivou recenzi na Galaxy S23 FE si můžete přečíst zde.

Není tomu dlouho, co jsme psali, že se na podzim letošního roku dočkáme Galaxy S24 FE a Galaxy Z Foldu6 FE. Pořád je to sice ve hře, jenže poslední dobou spolehlivý leaker Revengus v sociální síti X uvedl, že letos Galaxy S24 FE nepřijde. Samozřejmě jej může společnost uvést až v lednu příštího roku, může ale tento model také vynechat stejně, jako vynechala model Galaxy S22 FE a fanouškovskou edici vrcholné řady dodávat na trh jednou za dva roky. Upřímně řečeno po zklamání z Galaxy S23 FE by nám to vlastně ani nevadilo.

Řadu Galaxy S24 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.