Zavřít reklamu

Nedávno unikly první fotografie telefonu Galaxy A55, které však nebyly příliš „odhalující“, neboť byly součástí certifikace čínského regulátora TENAA. Nyní tu máme další, které příští „hlavní“ model střední třídy Samsungu tentokrát odhalují daleko více. Ukazují jej ve dvou barevných provedeních.

Nové fotografie, které zveřejnil uživatel sociální sítě X Mukul Sharma, zachycují Galaxy A55 ve dvou barvách, a to světle modré a černé. Dostupný by měl být ještě ve dvou dalších – růžové a žluté. Nové snímky kromě toho opět potvrzují, že telefon bude mít výstupek zvaný Key Island, v němž budou zapuštěna fyzická tlačítka, a že zadní stranu budou okupovat tři od sebe oddělené fotoaparáty.

Sharma mimoto potvrdil, že Galaxy A55 bude disponovat kovovým rámem, 50MPx hlavním fotoaparátem a 32MPx selfie kamerkou, a odhalil, že se bude nabízet až s 12 GB operační paměti (dosud se spekulovalo maximálně o 8 GB). Dodal, že již brzy bude uveden na indický trh. Dostupný ale bude podle všeho globálně, takže se můžeme jistě těšit i my. Předchozí generace totiž byly bestsellery a patří k nejlépe prodávaným Samsung telefonům.

Smartphone by vedle toho měl mít 120Hz Super AMOLED displej, čipset Exynos 1480 a baterii s kapacitou 5000 mAh. Softwarově bude s pravděpodobností hraničící s jistotou běžet na Androidu 14 a nadstavbě One UI 6.0. Spolu se sourozencem Galaxy A35 by měl být představen příští měsíc.

Aktuální vlajkovou řadu Galaxy S24 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.