Zavřít reklamu

Minulý týden se do prodeje dostaly nejnovější vlajkové lodě Samsungu Galaxy S24, S24+ a S24 Ultra. I když si Samsung velmi zakládá na kvalitě a spolehlivosti svých zařízení, u jeho nových „vlajek“ se klasicky objevily některé ty problémy. Pojďme si je shrnout, abyste věděli, s čím se můžete potýkat, pokud se rozhodnete jeden z modelů nyní koupit.

Vybledlé barvy displeje

Prvním problémem s řadou Galaxy S24 jsou vybledlé barvy displeje. Ten se podle všeho objevuje jen při použití barevného profilu Živý a podle některých uživatelů tento režim není tak barevný, jak by očekávali. Samsung v reakci uvedl, že se nejedná o problém a že „chování displeje v tomto režimu je záměrnou úpravou barev a není vadou produktu“. Nyní však již máme informace o tom, že jej korejský obr nakonec vyřeší prostřednictvím softwarové aktualizace.

Čáry na displeji

Uživatelé si stěžují ještě na jeden problém s displejem, tentokrát ale vážnější. Tím je vertikální zelená a horizontální čára. Jak se zdá, tento problém se týká jen modelu S24 Ultra. Podle postižených uživatelů jej neřeší ani restartování ani resetování telefonu do továrního nastavení. Samsung od tohoto problému dává ruce pryč, když se nechal slyšet, že se týká pouze uživatelů, kteří si novou Ultru kupují od mobilních operátorů T-Mobile a Verizon v USA. Zajímavé je, že když se stejný problém objevil na starších zařízeních Galaxy, např. na Galaxy S20+ nebo Note20 Ultra, byla to chyba Samsungu, neboť byla posléze opravena prostřednictvím aktualizací.

Problémy s fotoaparátem

I toto se podle všeho také týká jen nejvyššího modelu nové vlajkové řady. Někteří uživatelé si stěžují na to, že snímky se na obrazovce při jejich přibližování nebo oddalování abnormálně posouvají. Kromě toho jsou prý fotografie při 5x a 10x přiblížení a portrétní fotky zrnité. Samsung tento problém uznal a chystá se jej opravit v jedné z příštích aktualizací (není vyloučeno, že oprava bude zahrnutá do únorového bezpečnostního updatu, který začal korejský gigant vydávat tento týden).

Problémy s Android Auto

Posledním reportovaným problémem s řadou Galaxy S24 je ten, který se týká navigační aplikace Android Auto. Někteří uživatelé hlásí, že nemohou použít aplikaci k propojení jejich Galaxy S24 s jejich vozy. Problém se konkrétně týká některých modelů značek Škoda, SEAT a Volkswagen. O problému Samsung řekl, že za něj nemůže on, ale dotčená vozidla, resp. jejich výše zmínění výrobci, a dodal, že ti již pracují na opravě.

Řadu Galaxy S24 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.