Zavřít reklamu

Android Auto je jednou z globálně nejpopulárnějších navigačních aplikací. Bohužel je také známá tím, že se v ní objevuje poměrně dost bugů. Nyní vyšlo najevo, že někteří uživatelé telefonů řady Galaxy S24 mají problémy s fungováním aplikace ve svých autech. Samsung tento problém uznal a uvedl, že nespočívá v telefonech jeho nové řady, ale v samotných vozech. Dotyční uživatelé tedy možná budou muset počkat na softwarovou aktualizaci od výrobců jejich vozů.

„Problémovými“ auty mají být některé modely značek Škoda, SEAT a Volkswagen. Ty prý mají problémy nebo nemohou promítat obrazovku Android Auto na své infotainmentové jednotky. Zdá se, že problém je v těchto vozidlech poměrně rozšířený, což přinutilo britskou pobočku Samsungu vytvořit samostatnou stránku podpory pro tento problém s kroky, které by postiženým uživatelům měly pomoci jej minimalizovat. Britský Samsung ohledně problému konkrétně sdělil následující:

„Někteří uživatelé uvádějí, že nemohou pomocí Android Auto propojit svůj Galaxy S24 s vozy Volkswagen, Škoda nebo SEAT. Pokud tento problém máte, vyzkoušejte níže uvedené kroky. Pokud žádný z těchto kroků váš problém nevyřeší, obraťte se na zákaznické nebo servisní středisko vozů Volkswagen, Škoda nebo SEAT. Tito výrobci potvrdili, že pracují na softwarových aktualizacích pro dotčené vozy.“

Tyto kroky zahrnují vyzkoušení různých USB kabelů, kontrolu infotainmentových jednotek, jestli neexistuje nějaké nastavení, které brání spuštění Android Auto, a aktualizaci aplikace na nejnovější verzi na telefonech řady Galaxy S24.

V autech Volkswagen se problém týká toho, jak jsou při spuštění Android Auto používány IP adresy. Google totiž od Androidu 11 změnil způsob, jakým se IP adresy používají (Galaxy S24 běží na Androidu 14), a tuto změnu německá automobilka nereflektovala, což způsobuje problémy s Android Auto v jejích vozech.

Řadu Galaxy S24 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.