Zavřít reklamu

Android Auto je jednou z nejpopulárnějších navigačních aplikací. Jedním z důvodů je to, že jako například Mapy Google často dostává aktualizace s novými funkcemi. Již brzy se do ní také dostane umělá inteligence. Nyní do ní Google zavádí zásadní redesign Asistenta Google a hlasových odpovědí.

Asistent Google měl v rámci aplikace Android Auto v průběhu let řadu různých vzhledů, jelikož se zdálo, že Google se nikdy příliš dlouho nespokojil s jedním designem. S posledním přišel loni v srpnu. A po necelém půlroce začíná zavádět nový.

Nové prostředí Asistenta v Android Auto nyní zobrazuje „naslouchací“ uživatelské rozhraní na spodní liště, která nahrazuje ikony aplikací. Pokud nezačnete okamžitě mluvit, objeví se otázka „Hi, how can I help you“, jakmile však mluvit začnete, Google přepíše, co jste řekli, podél této lišty. Asistentovy odpovědi se stále čtou nahlas a nezobrazují se na obrazovce.

Kromě nového designu Asistenta Google také vylepšil fungování hlasových odpovědí v Android Auto. Stejně jako dříve je vše řešeno pomocí Asistenta, hlasové odpovědi se však nyní objevují v jakémkoli prostoru, které v aplikaci nepoužívají mapy. Jak uvádí web 9to5Google, v případě vozu jeho redaktora se hlasové odpovědi zobrazují podél spodní řady widgetů. Jeden panel zobrazuje výzvu „Teď mluvte“, která poté přepíše zprávu uživatele, a zároveň nabízí výrazná tlačítka „Nyní mluvte“ a „Odeslat“. Vedle něj se zobrazuje profilový obrázek a jméno osoby, se kterou mluvíte, a také malá ikona používané aplikace (v tomto případě Telegram).

Toto se bude lišit v závislosti na velikosti obrazovky, na menších displejích se ale vše zobrazí na jednom vertikálním panelu se jménem kontaktu a obrázkem nahoře a zprávou nad dvěma výše zmíněnými tlačítky. Tyto změny designu přinesla betaverze Android Auto 11.2, kterou začal Google vydávat tento týden. Jak web podotýká, tyto aktualizace nejsou zcela závislé na konkrétní verzi aplikace. Změny se ke všem uživatelům pravděpodobně dostanou v průběhu následujících týdnů.

Dnes nejčtenější

.