Zavřít reklamu

Umělá inteligence v poslední době proniká do různých aspektů našeho života, od usnadnění pořizování skupinových fotografií po automatické třídění dat v tabulkách. Díky Googlu je operační systém Android také chytřejší prostřednictvím nového AI asistenta s názvem Assistant with Bard a dalších doplňků využívajících AI. Ten nejnovější nyní přichází do navigační aplikace Android Auto.

Na včerejší akci Samsungu Galaxy Unpacked 2024, na které představil nové vlajkové lodě Galaxy S24, S24+ a S24 Ultra, byl přítomen také Google, který zde oznámil, že do své navigační aplikace Android Auto implementoval funkci shrnutí textových zpráv. Tato funkce však nebude exkluzivní pro nové „vlajky“, dostupná bude později i na jiných androidových telefonech.

Funkce shrnutí textových zpráv přijde vhod, když se ocitnete za volantem během skupinového chatu, který dostává příval zpráv, nebo když se váš telefon ocitne „pod palbou“ zpráv od konkrétních kontaktů. Kromě toho vám funkce také umožní změnit cíl, do kterého cestujete, pokud se členové skupinového chatu rozhodnou na poslední chvíli změnit plány. Můžete dokonce i jediným klepnutím v chatu sdílet svůj čas příjezdu.

Nové špičkové telefony Samsungu využívají AI Googlu i jinde, konkrétně při vyhledávání. Nová funkce Circle to Search umožní hledat cokoli bez nutnosti přepínat mezi aplikacemi. Budete moci vybrat obrázky, videa nebo text, o kterých se chcete dozvědět více, pomocí jednoduchých gest, ať už je to kroužení, zvýrazňování, čmárání nebo klepání na cokoli na obrazovce. Tato funkce je kromě řady Galaxy S24 dostupná i pro nejnovější telefony Googlu, tedy Pixel 8 a 8 Pro.

Řadu Galaxy S24 nejvýhodněji koupíte zde

Dnes nejčtenější

.