Zavřít reklamu

Mapy Google jsou již dlouhou dobu jednou z globálně nejpopulárnějších navigační aplikací, ať už na smartphonech, nebo ve vozidlech. Oproti aplikaci Waze, patřící pod Google, však v jedné oblasti zaostávala, a to ve schopnosti poskytovat navigaci uvnitř tunelů. To se nicméně nyní konečně mění.

Mapy Google začaly dostávat aktualizaci, která zpřístupňuje GPS navigaci v tunelech. Aplikace Waze tuto funkci již dlouhou dobu podporuje pomocí Bluetooth majáků napříč velkými městy po celém světě, včetně Paříže, Bruselu, New Yorku nebo Chicaga.

Podle posledních zpráv to vypadá, že Mapy konečně získávají podporu Bluetooth majáků. Nová funkce navigace v tunelech je prý nyní viditelná v menu Nastavení a v tuto chvíli má být dostupná pro androidovou verzi aplikace. Funkce se má konkrétně nacházet v Nastavení→Nastavení navigace v rámci sekce Možnosti řízení.

Je třeba poznamenat, že nová funkce je ve výchozím nastavení vypnutá, takže pokud si chcete užívat navigaci v tunelech, musíte ji nejprve povolit. Funkce se některým uživatelům Map poprvé objevila loni v říjnu, nyní se však zdá, že ji Google zavádí pro všechny (v „našich“ Mapách ale ještě dostupná není).

Dnes nejčtenější

.