Zavřít reklamu

Do představení příští vlajkové řady Samsungu Galaxy S24 nás dělí podle všeho již jen zhruba měsíc. Z nejrůznějších úniků z poslední doby už o jednotlivých modelech, tedy S24, S24+ a S24 Ultra, víme první poslední, včetně designu a hardwaru. Řadu by měla softwarově pohánět nadstavba One UI 6.1, která podle posledního úniku přinese řadu funkcí generativní AI.

Leaker Benit Bruhner na sociální síti X zveřejnil několik funkcí nadstavby One UI 6.1 a dodal k nim i obrázky. Mezi ně patří generátor tapet využívající AI, který dokáže vytvářet tapety na základě vašeho vstupu. Podle toho, jak to vypadá, budete moci zadat název předmětu a název pozadí a funkce na základě těchto dvou věcí vytvoří tapetu. Další novinkou bude možnost přidat na zamykací obrazovku portrét a efekty počasí.

Zabudovaný editor fotografií v One UI 6.1 má nabídnout možnost přemístit předměty pomocí jednoduchého gesta přetažení. Budete moci si vybrat předmět z jednoho obrázku a umístit jej do jiného. Kromě toho vám editor také umožní předělat a vrátit zpět úpravy, jako jsou kresby a nálepky.

Vylepšení se má v One UI 6.1 dočkat i aplikace Samsung Notes, která prý dostane funkci, jež dokáže shrnout dlouhé poznámky přeměnou dlouhého textu na snadno čitelné odrážky. Funkce by měla také umět automaticky formátovat ručně psané poznámky po jejich převedení na text. Příští verze nadstavby One UI bude také umět překládat hlasové hovory z jednoho jazyka do druhého pro oba účastníky hovoru. Tuto funkci již Samsung oznámil před několika týdny jako první funkci, kterou pohání jeho vlastní jazykový model s názvem Gauss.

„/]

A konečně, One UI 6.1 má také přinést funkci Voice Focus. Tato funkce pro lepší kvalitu hovorů je již přítomna na některých smartphonech Galaxy pro střední a nižší třídu, s One U 6.1 ji však prý dostanou i špičkové smartphony. Očekává se, že nadstavba One UI 6.1 bude debutovat s řadou Galaxy S24 a poté bude prostřednictvím aktualizace postupně uvolňována na stávající smartphony a tablety Galaxy.

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.