Zavřít reklamu

I když Samsung ještě nedokončil aktualizační kolečko s Androidem 14 a One UI 6.0, a i když zde ještě nemáme Galaxy S24, tedy první smartphony na trhu s nadstavbou One UI 6.1, už víme hodně o tom, co nám přinese. Nyní unikla informace o tom, jak se bude zařízení starat o stav baterie.

Podle nového úniku obsahuje One UI 6.1 více funkcí ochrany baterie zařízení. Základní režim zastaví nabíjení na 100 % a poté jej obnoví, když nabití klesne na 95 %, zatímco režim Adapt nabije telefon na 80 % a pozastaví se, dokud nenastane ten ideální čas k nabití do plna před vaším probuzením. Tato funkce je již k vidění na několika dalších chytrých telefonech Android a jako první s ní přišel Apple ve svých iPhonech. Režim Max pak zastaví nabíjení baterie na 85 % a dál jej nepustí. Tato hranice je totiž obvykle považována za tu ideální pro udržování kondice baterie.

Je navíc klidně možné, že některé z těchto funkcí ochrany baterie budou poháněny umělou inteligencí v zařízení, která se bude učit vaše chování při jeho používání. Galaxy S24 bude vybaven 4 000mAh baterií, zatímco Galaxy S24+ dostane 4 900 mAhGalaxy S24 Ultra pak bude i nadále využívat stejnou kapacitu baterie 5 000 mAh jako jeho předchůdci. Očekává se, že všechny tři telefony budou poháněny energeticky úspornějšími čipy, takže jejich výdrž baterie by mohla být ve finále ještě lepší.

Aktuální novinku Galaxy S23 FE i s bonusy koupíte zde

Dnes nejčtenější

.