Zavřít reklamu

Samsung nedávno oznámil, že příští rok představí telefon s funkcemi umělé inteligence, přesněji generativní AI. I když se konkrétně nezmínil o tom, který telefon to bude, je prakticky jisté, že to bude řada Galaxy S24. Konkrétně by telefony Galaxy S24, S24+ a S24 Ultra měly být poháněny generativním AI modelem s názvem Gauss, který korejský obr nedávno představil na své akci AI Forum 2023. Nyní vyšlo najevo, které jazyky budou tento model podporovat.

Jak upozornil známý leaker Revegnus, na stejné akci Samsung odhalil, že Gauss bude  podporovat šest jazyků, a to korejštinu, angličtinu, francouzštinu, španělštinu, čínštinu a japonštinu. To upřímně řečeno není příliš velký seznam. Takový Asistent Google funguje v mnoha dalších jazycích, a přestože vlastní hlasový asistent Samsungu Bixby za Asistentem zaostává, podporuje v současnosti více jazyků než nabídne Gauss.

Bude zajímavé sledovat, jak rychle Samsung do Gausse přidá podporu pro více jazyků, jestli to tedy vůbec plánuje. Zde také narážíme na to, jak to bude s češtinou? Bixby přišel na scénu v roce 2017 a stále funguje pouze v devíti jazycích, takže můžeme jen doufat, že korejský gigant v tomto směru u Gausse vynaloží větší úsilí. I když asi nemůžeme počítat s tím, že by někdy podporoval češtinu.

Jako Bixby bude Gauss moci spouštět příkazy na zařízení pro zachování soukromí uživatelů. V řadě Galaxy S24 by měl podporovat funkce, jako je automatický překlad zvuku a textu během hovorů. Řada bude s největší pravděpodobností představena již za dva měsíce.

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.