Zavřít reklamu

Samsung při příležitosti zveřejnění finančních výsledků za třetí kvartál, v němž utržil 67,4 bilionu wonů (asi 1,14 bil. Kč), oznámil, že pracuje na zavedení umělé inteligence do svých zařízení. Jako první se jí s největší pravděpodobností dočká řada Galaxy S24.

Samsung uvedl, že AI v zařízeních Galaxy přinese uživatelům nové zážitky a že má v plánu s ní přijít v roce 2024. Korejský obr konkrétně odkazuje na generativní umělou inteligenci, která bude na zařízení fungovat bez nutnosti se připojit k internetu. To znamená, že generativní AI, kterou dnes používají například populární konverzační platformy jako ChatGPT nebo Google Bard, uživatelům telefonů Galaxy umožní přístup k různým službám pomocí jednoduchých příkazů bez internetu.

Jak naznačuje nová zpráva webu Business Korea, korejský gigant také aktivně pracuje na své vlastní generativní AI. Mohl by tak přinést to nejlepší z výše zmíněných chatbotů spolu s možností vytvářet obsah na základě konkrétních klíčových slov.

Je více než pravděpodobné, že jako první se bude generativní umělou inteligencí chlubit řada Galaxy S24, která by měla být představena v lednu. Dostat by ji poté mohly i příští skládací smartphony Galaxy Z Fold6 a Z Flip6, které budou podle všeho odhaleny v létě. V této souvislosti připomeňme, že funkcemi generativní AI mají v příštím roce disponovat i iPhony 16.

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.