Zavřít reklamu

Přinášíme seznam zařízení Samsungu, která v týdnu od 30. října do 3. listopadu obdržela softwarovou aktualizaci. Konkrétně se jedná o Galaxy A04e, Galaxy A04s, Galaxy M04, Galaxy A51 a Galaxy M12.

Na telefony Galaxy A04e, Galaxy A04s a Galaxy M04 začal Samsung vydávat říjnový bezpečnostní patch. U Galaxy A04e nese aktualizace firmwarovou verzi A042FXXS5CWJ2, u Galaxy A04s verzi A047FXXS5CWJ2 a u Galaxy M04 verzi M045FXXS5CWJ2.

Říjnový bezpečnostní patch opravuje 12 zranitelností SVE (Samsung Vulnerabilities and Exposures), které se týkají zařízení Galaxy, spolu se dvěma kritickými zranitelnostmi a několika desítkami vysoce rizikových vulnerabilit, které byly objeveny v operačním systému Android (ty opravil Google).

Samsung opravil například chyby, které umožňovaly útočníkům nainstalovat do zařízení jinou verzi aplikace, pokud k ní mají fyzický přístup, povolit a připojit se k sítím Wi-Fi bez svolení uživatele, spouštět vzdáleně škodlivé kódy nebo získat sériová čísla procesoru obejitím požadovaných oprávnění. Nový patch také opravuje některé zranitelnosti, které Samsung zatím nezveřejnil, aby se zajistilo, že nebudou zneužity dříve, než se opravy dostanou ke všem uživatelům.

Pokud jde o telefony Galaxy A51 a Galaxy M12, ty začaly dostávat srpnovou bezpečnostní záplatu. U Galaxy A51 nese update firmwarovou verzi 515FXXU8HWI5 a jako první se objevil v Indii a u Galaxy M12 verzi M127GXXU6DWJ1 a jako první dorazil rovněž do Indie.

Stojí za zmínku, že korejský obr začal na řadu Galaxy S22 vydávat v pořadí třetí beta aktualizaci nadstavby One UI 6.0, jejíž součástí je listopadový bezpečnostní patch. Znamená to, že v nejbližší době, velmi pravděpodobně příští týden, by měla nová záplata oficiálně „přistát“ na prvních zařízeních Galaxy.

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.