Zavřít reklamu

Samsung byl ve 3. kvartálu letošního roku opět jedničkou trhu se smartphony, když dosáhl podílu 20 %. Z roku na rok však zaznamenal 13% propad dodávek. Globální smartphonový trh se pak meziročně snížil o 8 %. Informovala o tom analytická společnost Counterpoint Research.

Druhou největší značkou byl v období červenec–září Apple, přičemž jeho dodávky meziročně klesly o 9 %. To mohlo být proto, že lidé čekali na uvedení nové řady iPhone 15, to by však platilo i loni. Podíl cupertinského giganta v předmětném období činil 16 %.

Na třetím místě „tradičně“ skončilo Xiaomi, jehož dodávky se z roku na rok propadly o 15 % a jehož tržní podíl byl 12 %. První pětici uzavírají další čínské značky Oppo a Vivo, jejichž dodávky z roku na rok poklesly o 15, resp. 14 %, a jejichž podíl shodně činil 8 %. Jedinými značkami, které v předposledním čtvrtletí letošního roku zaznamenaly meziročně vyšší dodávky, byly Huawei, Honor a Tecno.

Analytici z Counterpointu očekávají, že poptávka po smartphonech se oživí začátkem příštího roku. Pomoci by tomu mělo i uvedení příští vlajkové řady Samsungu Galaxy S24, která podle neoficiálních zpráv přinese zásadní vylepšení v oblasti displeje, výkonu a softwaru. Korejský obr sám naznačil, že jeho příští „vlajka“ se bude chlubit řadou funkcí spojených s generativní umělou inteligencí.

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.