Zavřít reklamu

Samsung delší dobu procházel těžkými časy kvůli poklesu segmentu polovodičových čipů, což pro něj představovalo obrovskou ztrátu. Zdá se však, že korejský obr se z tohoto poklesu vzpamatoval a ztrátu v byznysu s polovodičovými čipy snížil. Společnost zveřejnila odhad zisků pro 3. čtvrtletí letošního roku, který odhaluje lepší než očekávané výsledky. Její zisk je ve srovnání s předchozím rokem stále nízký, ve srovnání s předchozím kvartálem se však výrazně zlepšil.

Samsung odhaduje, že jeho tržby za letošní třetí čtvrtletí dosáhnou zhruba 67 bilionů wonů (asi 1,16 bil. Kč) a provozní zisk přibližně 2,4 bil. wonů (asi 41,45 bil. Kč). Zisk meziročně o 77 % klesl, mezikvartálně však vzrostl o masivních 400 %. Pokud jde o tržby, ty jsou z roku na rok o 12 % nižší, což by se ale mělo v příštích čtvrtletích změnit, protože odborníci očekávají oživení poptávky po polovodičových čipech. Samsung během několika posledních měsíců jejich výrobu snížil, aby zmenšil ztráty.

Ve 2. čtvrtletí letošního roku Samsung vykázal nejhorší zisk za 14 let a první ztrátu v divizi polovodičových čipů ve své historii. Jeho zisk v letošním prvním kvartálu klesl o 95 % a ve druhém zůstal na 96% poklesu. Naštěstí se ztráty z polovodičové divize zmenšily a divize smartphonů společnosti pomohla dosáhnout slušných zisků. Uvedení nových skládacích smartphonů Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 jí pomohlo dostat se do červených čísel.

Dobré výsledky zaznamenala i divize Samsung Display, které pomohlo uvedení řady iPhone 15, jež používá její OLED panely. Samsung zveřejní úplnou zprávu o svých finančních výsledcích za období červenec–září do konce října.

Dnes nejčtenější

.