Zavřít reklamu

Před půl rokem Samsung uvedl na trh dva nové telefony střední třídy Galaxy A54 5G a A34 5G. Z těch se jako z jejich předchůdců staly prodejní hity a je jisté, že Samsung již nějakou dobu pracuje na jejich nástupcích. Nyní se objevily první informace o nástupci druhého zmíněného telefonu. Ta tvrdí, že do vínku dostane vylepšený hlavní fotoaparát.

Nizozemský server Galaxy Club informoval, že Galaxy A35 bude disponovat 50MPx hlavním fotoaparátem. To znamená, že v tomto ohledu by na tom byl podobně jako Galaxy A54 5G. Připomeňme, že hlavní fotoaparát Galaxy A34 5G má rozlišení 48 MPx (stejně jako jeho předchůdci až k modelu Galaxy A31).

Zlepšení o 2 MPx se může zdát nevýznamné, v praxi by však mohlo znamenat, že Galaxy A35 bude pořizovat lepší snímky za horších světelných podmínek. To byla jedna z mála slabin Galaxy A34 5G, jak jste se mohli dočíst v naší recenzi. Zbývající prvky fotosestavy Galaxy A35 prý jinak zůstanou stejné, tj. měl by opět mít 8MPx ultraširokoúhlý senzor, 5MPx makro kameru a 13MPx selfie kamerku.

Pokud jsou informace nizozemského webu správné, dávalo by smysl, aby hlavní fotoaparát Galaxy A55 měl vyšší rozlišení než 50 MPx. Možná Samsung zvažuje, že jej osadí 64MPx snímačem, který používal Galaxy A53 5G. Nebo pro něj hlavní fotoaparát už nebude jedním z rozlišovacích znaků mezi modely Galaxy A3x a A5x a Galaxy A55 bude opět vybaven 50MPx snímačem (který v praxi prokázal, že je minimálně srovnatelný s 64MPx fotoaparátem, a dokonce lepší při fotografování za horších světelných podmínek).

V tuto chvíli není známo, kdy Samsung nová „hlavní áčka“ uvede na scénu, s ohledem na aktuální i minulé modely lze však předpokládat, že to bude v březnu příštího roku.

Dnes nejčtenější

.