Zavřít reklamu

Samsung údajně plánuje vylepšit uživatelský zážitek z displeje v celé své řadě Galaxy S24 , nejen u modelu Ultra. Všechny tři varianty by měly mít jasnější displeje a Galaxy S24+ se bude dokonce moci pochlubit panelem s vyšším rozlišením, než které měli jeho nedávní předchůdci.

Možná jste postřehli poslední zvěsti o displeji Galaxy S24 Ultra, který by měl dostat opravdu jasný AMOLED displej se schopností dosáhnout až na 2 500 nitů. Zprávy jsou pořád lepší. Samsung by totiž mohl dát tento jas celé řadě Galaxy S24. Zmiňuje to samozřejmě leaker Ice Universe.

Kromě toho, prostřední model Plus, kterému se spíše předvídal konec v portfoliu, dostane ještě jemnější displej. Místo aktuálních 2340 x 1080 pixelů bude mít Galaxy S24+ údajně rozlišení 3120 x 1440. Samsung nepoužívá rozlišení WQHD+ pro modely Plus ve své řadě Galaxy S od verze Galaxy S20+. Následující modely měly vždy nižší rozlišení, což většině lidí vlastně nevadilo, protože hustota pixelů byla pořád dostatečně vysoká, aby poskytla ostrý obraz. Nižší počet pixelů naopak způsobil, že telefony vydržely déle na jejich nabitou baterii.

Pokud jsou zvěsti skutečné, Galaxy S24+ bude mít displej s vyšším rozlišením a mnohem vyšším špičkovým jasem, což bude minimálně na papíře a v přímém poměřování se s konkurencí vypadat zase o něco lépe. Zda ale tedy tyto změny skutečně povedou k lepší uživatelské zkušenosti, se teprve uvidí. Pokud jde o výdrž baterie, klíčovou roli v konečném výsledku budou hrát také čipy Exynos 2400 a Snapdragon 8 Gen 3 „for Galaxy“ a tedy to, jak moc budou efektivní.

Řadu Galaxy S23 i s mnohými bonusy koupíte zde

Dnes nejčtenější

.