Zavřít reklamu

Samsung ve své příští vlajkové řadě Galaxy S24 skutečně použije speciální (neboli přetaktovanou) verzi čipsetu Snapdragon 8 Gen 3, jak se již nějakou dobu spekulovalo. Potvrdil to benchmark chystaného špičkového modelu značky Nubia.

Před pár týdny se v populárním benchmarku Geekbench objevil telefon Galaxy S24+. Ten potvrdil, že jej (a tedy celou řadu) bude pohánět chystaný špičkový čipset Qualcommu Snapdragon 8 Gen 3. V té době jsme však neměli žádné srovnání s jinými připravovanými smartphony, které budou také používat čip Qualcommu nové generace. Nyní již ano.

V Geekbenchi se objevila příští vlajková loď Nubie s kódovým číslem NX769J, pod kterým by se měl skrývat model RedMagic 9. Používá stejnou základní desku s označením pineapple a stejnou architekturu ARMv8 jako Galaxy S24+. „Normální“ čip Snapdragon 8 Gen 3 má základní frekvenci 2,26 GHz, dvě procesorová jádra taktovaná na 2,27 GHz, pět jader běžících na 2,96 GHz a jedno jádro pracující na 3,19 GHz.

Zdá se, že jde o specifikace standardní verze příštího vlajkového čipsetu Qualcommu. U Galaxy S24+ má však jinou konfiguraci. Místo konfigurace jader 2+5+1 disponuje uspořádáním 2+2+3+1. Snapdragon 8 Gen 3 „for Galaxy“ má stejnou základní frekvenci 2,26 GHz a frekvenci 2,27 GHz na prvních dvou jádrech. Tříjádrový cluster je však taktován na 3,15 GHz místo 2,96 GHz a jedno vysoce výkonné jádro běží na 3,30 GHz oproti 3,19 GHz.

Toto vše (spolu s nižším skóre telefonu Nubie) naznačuje, že Samsung a Qualcomm budou pokračovat v partnerství, které společnosti zahájily začátkem tohoto roku, kdy byla představena řada Galaxy S23, již poháněl exkluzivní čipset Snapdragon 8 Gen 2 s přídomkem for Galaxy. Nicméně po pár měsících se ukázalo, že exkluzivita tohoto čipu byla jen časově omezena a že se brzy dostane do dalších špičkových smartphonů jiných značek. Na řadu Galaxy S24 si ještě nějakou chvíli počkáme. Podle všeho bude uvedena na scénu začátkem příštího roku.

Aktuální novinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.