Zavřít reklamu

Poté, co Samsung přinesl na pulty obchodů modely Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5, se pomalu blíží čas, kdy tak učiní i v případě řady Galaxy S24, i když si na ni budeme muset ještě chvilku počkat.

Očekává se, že nová generace vlajkových telefonů od společnosti bude oficiálně uvedena na začátku roku 2024, ale korejský gigant se již nyní na celou záležitost připravuje vyřízením všech potřebných certifikací. Nově ji společnost získala pro baterie, jež budou dodávat energii řadě Galaxy S24.

Baterie použité uvnitř telefonů Galaxy S24, Galaxy S24+ a Galaxy S24 Ultra získaly potřebné ověření od jihokorejské agentury pro bezpečnostní certifikaci s názvem Safety Korea. Stalo se tak u všech třech baterií, které budou použity uvnitř zmíněných telefonů. Nesou modelová čísla EB-BS922ABY pro Galaxy S24, EB-BS926ABY u Galaxy S24+ a EB-BS928ABY pokud jde o Galaxy S24 Ultra. Údajně je vyrábí čínská firma ATL, tedy Amperex Technologies Limited.

I když snímky nepatří k nejkvalitnějším, pročež je obtížné z nich vyčíst jmenovité kapacity těchto baterií, další certifikace odhalily, že Galaxy S24+ bude zásoben energií z baterie o kapacitě 4 755 mAh, zatímco u Galaxy S24 Ultra to bude 4 855 mAh. Oba dva telefony se tedy pravděpodobně objeví na trhu s kapacitou baterie 4 900 mAh u modelu Galaxy S24+ a 5 000 mAh u modelu Galaxy S24 Ultra. Bohužel kapacita u základního modelu Galaxy S24 zatím zjištěna nebyla.

Všechny tři baterie podle všeho disponují také modrým jazýčkem, který usnadňuje jejich vyjmutí z telefonu. To je krok společnosti Samsung k lepší opravitelnosti, ovšem nepředstavuje nic nového. Řešení u řady Galaxy S23 je obdobné. Předpokládá se, že všechny jmenované smartphony budou vybaveny čipem Exynos 2400 nebo Snapdragon 8 Gen 3, a to v závislosti na regionu, kam budou distribuovány.

Aktuální novinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.