Zavřít reklamu

Do představení příští vlajkové řady Samsungu Galaxy S24 zbývá ještě hodně času, již nějakou dobu však o ní unikají neoficiální informace. Jedna z nich říká, že řadu bude pohánět chystaný vlajkový čipset Qualcommu Snapdragon 8 Gen 3. Nyní se v populárním benchmarku Geekbench objevil model S24+, který tuto informaci potvrzuje.

V benchmarku Geekbench 6.1 se Galaxy S24+ objevil pod modelovým číslem SM-S926U. Jménem zde není uveden ani Snapdragon 8 Gen 3 – u něj to vyplývá z konfigurace procesorových jader, která je jiná než u čipu Snapdragon 8 Gen 2. Konfigurace konkrétně zahrnuje jedno supervýkonné jádro běžící na frekvenci až 3,3 GHz, tři výkonná jádra s frekvencí 3,15 GHz, dvě další výkonná jádra s taktem 2,96 GHz a dvě úsporná jádra s frekvencí 2,27 GHz.

Benchmark kromě toho odhalil, že Galaxy S24+ bude mít – jako aktuální „plusko“ – 8 GB operační paměti a že softwarově bude postaven na Androidu 14. Telefon jinak v testu jednoho jádra získal 2233 bodů a ve vícejádrovém 6661 bodů. Pro srovnání: Galaxy S23+ dosáhl 1997, resp. 5261 bodů. Mezigenerační vylepšení výkonu tak nebude nijak zásadní.

Qualcomm by měl svůj příští vlajkový čipset představit koncem října, Samsung svou příští vlajkovou řadu začátkem příštího roku.

Aktuální novinky Samsungu předobjednáte zde

Dnes nejčtenější

.