Zavřít reklamu

Jak jistě dobře víte, aktuální vlajková řada Samsungu Galaxy S23 exkluzivně používá přetaktovanou verzi čipu Snapdragon 8 Gen 2 s přídomkem for Galaxy. Čipset, který odborníci i uživatelé chválí za extrémně vysoký výkon a mimořádnou výdrž baterie, však možná již dlouho exkluzivní nebude.

Podle webu Android Authority odvolávajícího se na známého čínského leakera Digital Chat Station již nebude čip Snapdragon 8 Gen 2 s vyšším taktem exkluzivní pro telefony Samsungu. Měl by být v druhé polovině roku dostupný pro různé čínské smartphonové značky. Leaker neuvedl konkrétní jména, podle webu by to však mohly být telefony značek jako Xiaomi, OnePlus nebo Asus.

Čipset Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, použitý v Galaxy S23, Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra, má o 5 % rychlejší procesor a o 5,7 % rychlejší grafický čip než standardní Snapdragon 8 Gen 2. Kromě toho má údajně výkonnější jednotku na zpracování AI. Díky tomu má řada Galaxy S23 navrch, pokud jde o výkon jednoho jádra a zpracování obrazu.

Řada Galaxy S24 by měla příští rok vrátit na scénu čip Exynos. Podle některých úniků ji bude na některých trzích (včetně Evropy) pohánět čipset Exynos 2400, zatímco na jiných čip Snapdragon 8 Gen 3. Exynos 2400 se bude údajně chlubit mnohem rychlejší grafickou jednotkou a vylepšenou energetickou efektivitou.

Řadu Galaxy S23 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.