Zavřít reklamu

Do představení řady Galaxy S24 zbývá ještě zhruba půl roku, už nějakou dobu o ní však unikají neoficiální informace. Podle nich se jako nejzajímavější zatím jeví nejvyšší model, tedy S24 Ultra. Nyní do éteru pronikla informace, že se bude pyšnit vylepšeným OLED displejem.

Legendární leaker Ice Universe na svém účtu sociální sítě X (dříve Twitteru) zveřejnil nepříliš konkrétní příspěvek, který říká, že Galaxy S24 Ultra „konečně dostane vylepšený displej“. Pod příspěvek přidal fotku telefonu Galaxy S23 Ultra či S22 Ultra, na jehož obrazovce je zvíře připomínající leguána. Co tím chtěl říci, o tom můžeme jen spekulovat. Možná tím naznačuje, to, že displej příští Ultry bude mít vyšší maximální jas (u aktuální Ultry je to 1750 nitů), ale samozřejmě to jisté není.

Je také možné, že svým novým příspěvkem a obrázkem Ice Universe odkazoval na nedávnou zprávu korejských médií, podle kterých bude Galaxy S24 Ultra osazen novým OLED displejem označovaným jako M13. Ten má být tenčí a kvalitnější než dosavadní OLED panely Samsungu a podle jiných neoficiálních informací by mohl podporovat obnovovací frekvenci 144 Hz (u současné Ultry je to 120 Hz).

Galaxy S24 Ultra by jinak měl do vínku dostat titanový rám, 50MPx teleobjektiv, 200MPx hlavní fotoaparát, 12MPx selfie kamerku, až 16 GB operační paměti a baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou 45W rychlého nabíjení. Jako ostatní modely řady (tedy S24 a S24+) jej mají pohánět čipsety Snapdragon 8 Gen 3 a Exynos 2400. Trio příštích vlajkových lodí Samsung podle všeho uvede na scénu začátkem příštího roku.

Aktuální novinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.