Zavřít reklamu

Minulý týden se v éteru objevila informace, že příští nejvyšší vlajková loď Samsungu Galaxy S24 Ultra se bude chlubit novým teleobjektivem s rozlišením 50 MPx. Nyní o něm unikly podrobnosti.

Podle legendárního leakera Ice Universe bude 50MPx teleobjektiv Galaxy S24 Ultra postaven na senzoru s velikostí 1/2.52 palců (mohlo by se jednat o ISOCELL GM5) a velikostí pixelů 0.7μm. Díky větší velikosti a vyššímu rozlišení nového teleobjektivu prý telefon nabídne dobrou kvalitu obrazu i při 5x přiblížení (nativně by jinak měl umět 3x optický zoom jako 10x teleobjektiv aktuální Ultry).

Tento nový senzor by také mohl příští nejvyšší „vlajce“ Samsungu umožnit natáčet videa v rozlišení 8K při 30 fps pomocí teleobjektivu, což není u jeho současných telefonů možné, nebo zlepšit kvalitu obrazu při trojnásobném zoomu za horších světelných podmínek. Ice Universe dodává, že korejský obr bude vylepšenou kvalitu zoomu u příští Ultry silně propagovat.

Galaxy S24 Ultra bude podle dostupných úniků disponovat 200MPx hlavním fotoaparátem, 12MPx selfie kamerkou, titanovým rámem, až 16 GB operační paměti a baterií s kapacitou 5000 mAh a podporou 45W rychlého nabíjení. Jako ostatní modely řady (tedy S24 a S24+) jej mají pohánět čipsety Snapdragon 8 Gen 3 a Exynos 2400. Řada bude podle všeho představena na začátku příštího roku.

Aktuální novinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.