Zavřít reklamu

V minulých letech se v éteru objevilo mnoho neoficiálních zpráv o tom, že Samsung u svých vlajkových smartphonů použije rám z nerezové oceli (ten už nějakou dobu u svých telefonů používá Apple). To se však nikdy nestalo. Místo toho u nich korejský obr používá rám z hliníku, což z nich i tak činí jedny z nejodolnějších zařízení na trhu. A v blízké budoucnosti by mohly být ještě odolnější, protože podle legendárního leakera se Samsung u své příští vlajkové řady Galaxy S24 chystá přejít na titanový rám.

Jeden z nejdůvěryhodnějších leakerů Ice Universe na svém Twitteru zveřejnil tajuplný příspěvek, který naznačuje, že Samsung u řady Galaxy S24 použije rám z titanu. Připomeňme, že korejský gigant titan používá již u svých chytrých hodinek Galaxy Watch5 Pro.

Titan je sice těžší než hliník, kompenzuje to však excelentním poměrem pevnosti a hmotnosti. Bohužel je téměř 10x dražší než hliník, takže Samsung by jej mohl použít pouze u modelu S24 Ultra, aby se mu to vyplatilo. Stojí za zmínku, že titanový rám u svých příštích telefonů údajně použije i Apple, konkrétně by to mělo být u modelů iPhone 15 Pro a Pro Max, které představí už teď v září. Pokud se tak skutečně stane, Samsung bude jasně označen za toho, kdo od Applu zase něco kopíruje.

Ice Universe kromě toho zveřejnil další zajímavý příspěvek o řadě Galaxy S24, který se konkrétně týká „pluskového“ modelu. Ten podle legendárního leakera bude disponovat displejem s úhlopříčkou 6,65 palců, což by bylo o 0,05 palců více než v případě modelu S23+ (a také S22+). Mohl by totiž u tohoto modelu zmenšit rámečky. Do představení příští vlajkové řady Samsungu zbývá ještě hodně času, podle všeho nejméně půl roku, protože bychom se jí měli dočkat se začátkem února 2024.

Aktuální novinky Samsungu předobjednáte zde

Dnes nejčtenější

.