Zavřít reklamu

Samsung uvádí, že jeho nové skládací smartphony Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 vydrží 200 tisíc ohybů (mají pro to certifikaci společnosti Bureau Veritas). Nyní korejský obr zveřejnil, kolik ohybů nové skládačky vydrží v extrémním teplu a chladu.

Divize Samsungu Samsung Display zveřejnila infografiku s podrobnostmi o obrazovkách Galaxy Z Foldu5 a Z Flipu5. Jeden snímek potvrzuje, že skládačky skutečně vydrží 200 tisíc ohybů (při teplotě 25 °C). Ukazuje však také, že při teplotě 60 °C zařízení vydrží už jen 150 tisíc ohybů, a při teplotě -20 °C dokonce jen 30 tisíc.

Není to poprvé, co slyšíme o tom, že ohebné displeje jsou v chladu křehčí, jelikož někteří uživatelé již dříve u svých skládaček hlásili rozbité obrazovky nebo chrániče obrazovky v chladném počasí. Přesto se může uváděný počet ohybů zdát na první pohled velmi nízký.

Na druhý pohled to zas tak málo není – 30 tisíc ohybů znamená v průměru přes 40 ohybů denně po dobu dvou let nebo 27 ohybů denně po dobu tří let. Takže i kdybyste jednu z nových skládaček používali permanentně za teploty -20 °C, vydrží vám poměrně dlouho. To se každopádně netýká nás, ale těch, kdo žijí v nejstudenějších oblastech světa. Samsung jinak jeho telefony (to podle všeho platí i o těch ohebných) doporučuje používat při teplotách 0–35 °C.

Novinky Samsungu předobjednáte zde

Dnes nejčtenější

.