Zavřít reklamu

Samsung dnes na akci Galaxy Unpacked představil mimo jiné nové skládací smartphony Galaxy Z Fold5 a Z Flip5, které se kromě špičkového výkonu a výbavy chlubí i vylepšeným designem. Ten z velké části umožnil nový pant, o kterém korejský obr prozradil zajímavé detaily.

Novému pantu, kterým Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 disponují, Samsung říká Flex Hinge. Pant zařízením umožňuje zavřít se tak, aby mezi oběma skládacími polovinami zůstala jen minimální či žádná mezera. Díky novému pantu jsou také nové skládačky tenčí a na ohebných displejích mají méně viditelnou rýhu.

Bezmezerová konstrukce pantu může také zabránit tomu, aby se k ohebným displejům dostaly malé cizí předměty, když jsou zařízení zavřená, čímž se potenciálně minimalizuje jejich riziko poškození. Samsung tvrdí, že telefony „poskytují ochranu, kterou spotřebitelé očekávají, dále vylepšenou o Flex Hinge“. Dodává, že dvoukolejnicová konstrukce pantu rozptyluje vnější nárazy.

Korejský gigant kromě toho uvedl, že pant byl navržen tak, aby vydržel minimálně 200 tisíc cyklů otevření a zavření. Jak je ve odolný v praxi, to nám určitě dříve či později řeknou nezávislé testy („do parády“ si skládačky a jejich pant zcela jistě vezme známý youtuber Zack Nelson aka JerryRigEverything).

Pokud jde o použitelnost, jak Galaxy Z Fold5, tak Z Flip5 mohou zůstat otevřené téměř v jakémkoli úhlu, což umožňuje zajímavé případy použití prostřednictvím režimů Flex a Flex Cam. Režim Flex rozděluje uživatelské rozhraní mezi obě poloviny telefonů, čímž vytváří nové a unikátní způsoby interakce s nadstavbou One UI a aplikacemi. Galaxy Z Flip5 má nyní tloušťku v zavřeném stavu 15,1 mm, Galaxy z Flip4 měl tu u pantu 17,1 mm. Pokud jde o Galaxy Z Fold5, tak novinka má souměrnou tloušťku 13,4 mm, Galaxy z Fold4 měl v nejtlustším místě u pantu 15,8 mm.

Novinky Samsung s množstvím bonusů předobjednáte zde

Dnes nejčtenější

.