Zavřít reklamu

Příští vlajková řada Samsungu Galaxy S24 je ještě daleko, již nějakou dobu však o ní na internetu kolují různé spekulace, a to například o čipsetu nebo designu. Nyní tu máme další, který se tentokrát týká modelů S24+ a S24 Ultra.

Web Nashville Chatter objevil certifikace společnosti DEKRA, které odhalily kapacitu baterie telefonů Galaxy S24+ a S24 Ultra. Podle těchto dokumentů má první zmíněný jmenovitou kapacitu baterie 4755 mAh, zatímco druhý 4855 mAh.

Tyto jmenovité kapacity se promítnou do mírně vyšších typických kapacit. To je ve světě smartphonů běžná praxe a jmenovité kapacity jsou vždy menší než typické.

Je však zajímavé, že z těchto dvou příštích „vlajek“ Samsungu může první zmíněný ve srovnání s aktuálním „pluskovým“ modelem dostat upgrade baterie. Ten má totiž jmenovitou kapacitu baterie 4565 mAh a typickou 4700 mAh. Pokud bude mít baterie jeho nástupce skutečně jmenovitou kapacitu 4755 mAh, pak by ji Samsung mohl uvádět s kapacitou 4900 mAh.

Jako bonus certifikace odhalily, že baterie S24+ a S24 Ultra ponesou modelová čísla EB-BS926ABY, resp. EB-BS928ABY, což znamená, že telefony budou mít modelová čísla SM-S926, resp. SM-S928. Samsung řadu Galaxy S24 podle všeho představí začátkem příštího roku.

Novinky Samsungu předobjednáte zde

Dnes nejčtenější

.