Zavřít reklamu

V posledních několika týdnech do éteru pronikla řada neoficiálních informací, které naznačovaly, že Samsung plánuje do svých vlajkových smartphonů vrátit čipy Exynos. Tyto informace nedávno koneckonců sám potvrdil. Podle dosavadních úniků bude řada Galaxy S24 používat čipset Exynos 2400 v několika neamerických regionech. Známý leaker nyní zveřejnil, které to budou. A pokud má pravdu, nemá dobrou zprávu pro české fanoušky korejského obra.

Podle v poslední době čím dál aktivnějšího leakera vystupujícího na Twitteru pod jménem Revegnus bude Samsung řadu Galaxy S24 s čipem Exynos 2400 nabízet v Evropě a zemích jihovýchodní Asie. Na americkém trhu by pak měla být dostupná ve verzi s čipem Snapdragon 8 Gen 3. Čipsety Snapdragon jsou o něco lepší než ty z dílny Samsungu, pokud jde o energetickou efektivitu a výkon grafického čipu, a fanoušci korejského giganta očekávají totéž od Exynosu 2400.

Dřívější úniky naznačovaly, že s příštím vlajkovým čipem Samsungu se bude v některých regionech dodávat pouze základní model Galaxy S24, zatímco modely S24+ a Galaxy S24 Ultra by se prodávaly s čipsetem Snapdragon 8 Gen 3. To dalo fanouškům Samsungu naději, že si budou moci pořídit Galaxy S24 se Snapdragonem, pokud se rozhodnou pro vyšší varianty řady. Podle Revegnuse to tak ale nebude a ve výše zmíněných regionech se budou dodávat i „pluskový“ a nejvyšší model Galaxy S24.

Nový únik je třeba brát – tak jako všechny úniky – s určitou rezervou. Na druhou stranu působí věrohodně, protože Samsung v uvedených částech světa Exynos varianty svých vlajkových smartphonů nabízel již dříve (konkrétně až do loňského roku; aktuální „vlajku“ Galaxy S23 exkluzivně pohání čip Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy). Pokud jsou Revegnusovy informace správné, fanouškům Samsungu v Evropě a zemích jihovýchodní Asie nezbývá než se modlit, aby byl čip Exynos 2400 alespoň tak dobrý jako jeho protějšek od Qualcommu.

Řadu Galaxy S23 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.