Zavřít reklamu

Nejnovější zprávy naznačují, že Samsung začal pracovat na chytrém prstenu s názvem Galaxy Ring. Údajný Galaxy Ring by měl používat obvodové desky vyrobené v Japonsku.

Galaxy Ring uživatelům umožní sledovat jejich zdraví, životní funkce a hlavně srdeční frekvenci podobně jako chytré hodinky. Jak píše web The Elec, obvodové desky pro prsten dodá japonská firma Meiko. Pokud vše půjde podle plánu, již poměrně brzy bychom mohli vidět jeho raný prototyp. Není vyloučeno, že se o něm Samsung zmíní v rámci příští akce Galaxy Unpacked, na které má představit řadu hardwarových novinek.

Zvěsti o chytrém prstenu Samsungu kolují internetem už nějakou dobu. V tomto ohledu však nedošlo k významným aktualizacím, kromě několika patentových informací a indicií, jako je zmínka o chytrém prstenu v nové betaverzi aplikace Samsung Health. Galaxy Ring by měl přímo konkurovat řadě chytrých prstenů finské společnosti Oura, která je v této oblasti jedním z největších světových hráčů.

Vzhledem k tomu, že chytré prsteny jsou ve srovnání s chytrými hodinkami pevněji připoutány k tělu nositele, mohou nabídnou přesnější měření. Krev protékající prsty je nicméně slabší než krev na zápěstí a prsten, který příliš těsně obepíná prsty, může způsobit chyby v měření.

Dnes nejčtenější

.