Zavřít reklamu

Jak jste jistě zaznamenali, Apple nedávno představil své brýle pro smíšenou realitu Vision Pro. Podle prvotních ohlasů vypadají více než slibně. A jak se zdá, kvůli nim dorazí konkurenční XR headset Samsungu později, než bylo původně v plánu.

Podle korejského webu SBS Biz citovaného serverem 9to5Google Samsung původně očekával, že jeho chystaný headset pro smíšenou realitu vstoupí do výroby již na začátku příštího roku, kvůli XR brýlím Vision Pro od Applu se však prý tento termín posunul, a to až o 6 měsíců. Konkrétním důvodem mají být špičkové specifikace Vision Pro.

Jinými slovy, high-endová povaha konkurenčního XR headsetu způsobila, že korejský gigant vývoj své náhlavní soupravy přehodnotil. V tuto chvíli není jasné, co to pro její budoucnost znamená, již dříve však vyšlo najevo, že zobrazovací panely pro ni dodává jak displejová divize Samsungu Samsung Display, tak čínská společnost BOE. Oproti tomu Vision Pro používá OLED panely (přesněji řečeno OLEDoS panely, což je nejpokročilejší forma OLED technologie) z dílny Sony.

XR headset Samsungu by kromě toho měl běžet na čipsetu Qualcommu a Androidu. Začátkem letošního roku korejský obr oznámil partnerství s Qualcommem a Googlem, které zahrnovalo „neoznámenou verzi Androidu“ pro „nositelné displeje“. V této souvislosti připomeňme, že Google dříve pracoval na chytrých brýlích pro rozšířenou realitu s názvem Project Iris, kterýžto projekt však podle všeho začátkem letošního roku zrušil, a nyní se tak soustředí na partnerství se Samsungem a Qualcommem.

Aktuální AR/VR řešení koupíte zde

Dnes nejčtenější

.