Zavřít reklamu

Již poměrně dlouhou dobu se spekuluje o tom, že Samsung pracuje na chytrém prstenu. V průběhu let si zajistil různé ochranné známky a patenty s chytrými prsteny související, z těchto snah však zatím nic hmatatelného nevzešlo. Jak ale naznačuje nejnovější betaverze aplikace Samsung Health, brzy by mohlo.

Jak zjistil uživatel sociální sítě Reddit, nejnovější betaverze aplikace Samsung Health (6.24.1.023) obsahuje „Seznam funkcí“, v němž figuruje položka s názvem Ring Support (podpora prstenu). Seznam o této funkci nenabízí žádné detaily.

Soudě podle patentových přihlášek z minulosti se Samsung myšlenkou vytvoření chytrého prstenu a vstupu na tento trh zabývá již několik let. První přihláška se v éteru objevila už v roce 2015, ta nejnovější pak loni.

Je možné, že práce korejského obra v této oblasti se brzy konečně naplní. Mohl by se připravovat na představení takzvaného Galaxy Ringu, který by pravděpodobně nabízel možnosti sledování tělesné kondice podobné těm, které nabízejí hodinky Galaxy Watch.

Je však také možné, že „Ring Support“ v nejnovější betě aplikace Samsung Health znamená jen to, že korejský gigant plánuje do aplikace přidat podporu pro chytré prsteny vyvinuté jinými značkami. Nebo, což by byl ideální scénář, může plánovat obojí. Něco nám však říká, že půjde o druhou možnost a že na první chytrý prsten Samsungu si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Dnes nejčtenější

.