Zavřít reklamu

Jak vám jistě neuniklo, Samsung pracuje na nové „budgetové vlajce“ Galaxy S23 FE, která nahradí model S21 FE. Nedávno unikly její první rendery a nyní se objevila v populárním benchmarku, který potvrdil, že bude používat aktuální vlajkový čipset korejského obra.

Galaxy S23 FE se objevil v benchmarku Geekbench 6.1.0 pod modelovým číslem SM-S711B. Pohánět jej bude čipset Exynos 2200 (zde uvedený jako „základní deska“ s modelovým číslem s5e9925).

Tento čip, který poháněl loňskou vlajkovou řadu Samsungu Galaxy S22 (konkrétně na evropském trhu), neblaze proslul přehříváním v dlouhodobé zátěži a v porovnání se špičkovým čipem Snapdragon 8 Gen 1 měl horší výkon a energetickou efektivitu. Samsung však později jeho výkon, efektivitu i stabilitu několika aktualizacemi optimalizoval, takže dnes není tak špatný jako dříve. Nicméně nejen my bychom byli radši, kdyby telefon poháněl čipset Qualcommu, třeba Snapdragon 8+ Gen 1, o kterém se zmiňovaly starší úniky.

Galaxy S23 FE by měl jinak do vínku dostat AMOLED displej s úhlopříčkou 6,4 palců a 120Hz obnovovací frekvencí, 8 GB operační paměti, 128 nebo 256 GB vnitřní paměti, 50MPx hlavní fotoaparát a baterii s kapacitou 4500 mAh a podporou 25W rychlého nabíjení. Z prvních renderů vyplývá, že bude prakticky nerozeznatelný od telefonu Galaxy A54 5G. Uveden na scénu bude údajně v srpnu nebo září.

Telefony Samsungu řady S23 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.