Zavřít reklamu

Telefony řady Galaxy S23, uvedené začátkem letošního roku, zaznamenaly velký úspěch a zůstávají jedny z nejlepších androidových smartphonů, které si nyní můžete koupit. Galaxy S23, S23+ a S23 Ultra v mnoha ohledech překonaly nejen naše očekávání, nelze však popřít, že korejský obr to u nich tak trochu hrál na jistotu. To nicméně nechává otevřené dveře pro potenciálně lepší vlajkovou řadu Galaxy S24. Pojďme si shrnout vše, co o ní zatím víme.

Dostupnost a cena Galaxy S24

Samsung telefony řady Galaxy S uvádí na scénu obvykle v únoru, aby byl jedním z prvních výrobců, kteří každý rok představují novou „vlajku“. Lze tak předpokládat, že u řady Galaxy S24 tomu nebude jinak.

Pokud jde o ceny, ty jsou v tuto chvíli nepříliš překvapivě neznámé. S ohledem na minulost však můžeme předpokládat, že řada Galaxy S24 bude stát „plus minus“ stejně jako Galaxy S23. Pro připomenutí: u nás Samsung základní model prodává od 20 990 Kč, „pluskový“ od 25 990 Kč a model Ultra od 30 490 Kč. U různých výrobců je však možné je sehnat až o několik tisícovek levněji. Ale ani ceny, za které je prodává korejský gigant, nejsou vzhledem k tomu, co telefony nabízejí, příliš vysoké.

Specifikace Galaxy S24

Pokud máme věřit starším únikům, pak to vypadá, že základní model bude pohánět čipset Exynos 2400, zatímco ty ostatní čip Snapdragon 8 Gen 3. Všechny modely by pak měly disponovat minimálně 256 GB vnitřní paměti, což znamená, že všechny budou používat úložiště UFS 4.0 (v rámci řady Galaxy S23 používá základní model ve verzi se 128 GB starší úložiště UFS 3.1).

Spekuluje se také, že S24 a S24+ budou mít stejné fotoaparáty jako S23 a S23+ a že S24 Ultra bude mít opět 200MPx hlavní fotoaparát, ovšem jiný, než používá S23 Ultra. Příští Ultra kromě toho údajně dostane i nový teleobjektiv, který by měl podporovat 5x optický zoom. A konečně, příští nejvyšší vlajková loď Samsungu by měla mít až 16 GB operační paměti.

Co bychom u Galaxy S24 rádi viděli

Jak jsme již uvedli, řada Galaxy S23 nechává jistý prostor pro zlepšení. Zde jsou některá vylepšení, která bychom rádi viděli u jeho příští vlajkové řady.

Rychlejší nabíjení

Patrně největší slabinou nejen vlajkových modelů Samsungu je rychlost nabíjení. Základní model Galaxy S23 se nabíjí dnes už zcela nedostatečným výkonem 25 W. Ostatní modely řady se nabíjejí rychlostí 45 W, v praxi však tento téměř dvojnásobný rozdíl není příliš poznat. Všechny se z nuly na sto dobijí zhruba za hodinu, což je ve srovnání se smartphony jiných značek (a nemusejí to být ani vlajkové lodě) skoro až nesnesitelně dlouhá doba. V této oblasti Samsung prostě potřebuje zabrat, i když máme určité tušení, že se tak nestane, protože jeho příští skládací smartphony Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 (což jsou technicky vzato také vlajková zařízení) se budou podle dosavadních úniků nabíjet stejně „rychle“ jako jejich předchůdci, tedy 25 Watty. Můžeme tedy doufat, že nás korejský gigant překvapí.

Nový design

Bylo by asi nespravedlivé očekávat u každé nové vlajkové řady nový design, bylo by však fér očekávat něco jiného, ​​protože Samsung za posledních pár let neudělal pro zlepšení nebo změnu designu svých telefonů mnoho. Je hezké vidět určité designové změny, které Samsung časem vybrousí k dokonalosti, my bychom však u telefonů Galaxy S chtěli vidět přece jen něco nového a svěžího. Korejský kolos by se mohl inspirovat třeba loňskými iPhony 14 Pro a 14 Pro Max, které přinesly evoluci výřezu jménem Dynamic Island. Něco podobného by jeho příštím „vlajkám“ určitě slušelo.

Dnes nejčtenější

.