Zavřít reklamu

Jak jistě dobře víte, Samsung již nějakou dobu na hodinkách Galaxy Watch4 a Watch5 testuje ze systému Wear OS 4 vycházející nadstavbu One UI Watch 5. Minulý týden pro ni otevřel beta program, který některým uživatelům umožňuje si ji vyzkoušet a poskytnout korejskému obrovi zpětnou vazbu, která mu pomůže ji vylepšit, než na konci roku vydá její ostrou verzi. A když už jsme vám přinesli článek o tom nejlepším, co podle nás nabízí, zde je naopak to nejhorší. Není to ale funkce, je to přístup.

Beta program One UI Watch 5 je podobný tomu, který Samsung každoročně zpřístupňuje pro smartphonovou nadstavbu One UI. Oproti ní však má ta hodinková velmi omezenou dostupnost a jinak tomu není ani letos. Konkrétně je nadstavba One UI Watch 5 dostupná pouze v USA a Jižní Koreji. Pro srovnání: beta program pro nadstavbu One UI je dostupný v pěti dalších zemích, a to v Německu, Polsku, Velké Británii, Indii a Číně. To sice celkově není moc, 7 je však rozhodně více než 2. My máme v obou případech smůlu a štve nás to. Proč? Protože víme, že to jde. Apple třeba své systémy nabízí celosvětově a komukoli.

Je nepochopitelné, proč je betaverze One UI Watch 5 omezena jen na dvě země světa

Jestli se beta One UI Watch 5 nakonec rozšíří na jiné trhy, v tuto chvíli není jasné, vzhledem k dosavadní praxi je to však velmi nepravděpodobné. O tom, proč betatestování své hodinkové nadstavby Samsung omezuje pouze na USA a Jižní Koreu, můžeme jen spekulovat, zcela jistě to však není něco, za co mu budou jeho fanoušci mimo tyto dvě země tleskat.

Je nicméně možné, že Samsung necítí potřebu zapojovat do betatestování aktualizací chytrých hodinek více uživatelů z toho důvodu, že software chytrých hodinek není zdaleka tak komplexní jako ten, který běží na smartphonech, a proto nevyžaduje tolik práce. To však nic nemění na tom, že většina majitelů Galaxy Watch4 a Watch5 bude zřejmě muset sedět stranou a čekat několik měsíců na vydání stabilní verze One UI Watch 5.

Chytré hodinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.