Zavřít reklamu

Minulý týden vydal Samsung beta aktualizaci One UI Watch 5 založenou na systému WearOS 4. V této aktualizaci je několik nových funkcí, které jsou pro uživatele Galaxy Watch velmi přínosné. Je zde ale jedna jedinečná funkce, která ty ostatní převyšuje. Jedná se o ovládání hodinek, aniž byste se jich dotkli. 

Jde to samozřejmě už nyní, a to zejména s ohledem na přijmutí nebo odmítnutí hovoru. Nový systém ale bezdotyková gesta posouvá na úplně jinou úroveň. Jinými slovy, nyní už v betě a později v ostré verzi můžete hodinky Galaxy Watch ovládat pomocí různých gest. Navíc můžete pro jakýkoli příkaz nastavit i jedinečné gesto. Tato funkce bude samozřejmě užitečnější pro uživatele s různými omezeními, jakou jsou ty se zrakovým, motorickým nebo sluchovým handicapem. Mohou je ale využít všichni, kteří pro ně najdou nějaké využití.

Univerzální gesta One UI 5 Watch 

Univerzální gesto funguje na základě dat shromážděných senzory, které zaznamenávají všechny pohyby ruky a detekují změny ve svalech. Hodinky budou reagovat na každé přednastavené gesto a na základě něho vyvolají patřičnou reakci. Pro různé úkoly jsou k dispozici různá gesta: 

  • Dvakrát zatřesení zápěstím – zapnutí univerzálních gest 
  • Stisknutí palce a ukazováčku – další položka 
  • Dvojí stisknutí palce a ukazováčku – předchozí položka 
  • Sevření ruky v pěst – výběr 
  • Sevření ruky v pěst dvakrát za sebou – otevření nabídky akcí 

Toto jsou pouze výchozí gesta a kterékoli můžete změnit. Můžete také upravit, co uvidíte v nabídce akcí. Funkce jistě bude velmi užitečná, je ale třeba si gesta nejdříve nacvičit, než je hodinky budou 100% rozeznávat. Navíc zde máme teprve beta verzi systému, takže se dá tušit, že počáteční nepřesnosti s vydáním ostré verze ustoupí. Funkce bude samozřejmě dostupná jen pro Galaxy Watch řady 4 a 5 spolu s připravovanou 6. generací chytrých hodinek Samsungu, které by měla společnost představit poslední červencový týden.

Samsung Galaxy Watch4 a Watch5 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.