Zavřít reklamu

Po krátkém zpoždění Samsung pro hodinkové řady Galaxy Watch4 a Watch5 otevřel beta program nadstavby One UI Watch 5, vycházející ze systému Wear OS 4. Beta program je konkrétně dostupný v USA a Jižní Koreji, přičemž není vyloučeno, že se později rozšíří na další trhy.

Podle Samsungu se One UI Watch 5 zaměřuje na tři hlavní oblasti: spánek, cvičení a bezpečnost. Od automatického nahrávání cyklistických tréninků uživatele až po umožnění snadného přístupu k jeho lékařským informacím, když hodinky detekují tvrdý pád, One UI Watch 5 jsou nabité řadou funkcí, které mají výrazně zlepšit uživatelský zážitek. První beta nadstavby konkrétně přináší tyto funkce:

 • Snadné přidávání ciferníků a dlaždic: Nové vertikální rozložení usnadňuje nalezení ciferníků a dlaždic, které jsou pro uživatele ty pravé.
 • Vylepšená dlaždice pro ovládání sluchátek Galaxy Buds: Uživatelé nyní mohou zapínat a vypínat 360° zvuk z dlaždice pro ovládání sluchátek Galaxy Buds, pokud jejich Buds podporují 360° zvuk.
 • Rychlý přístup k časovačům: Časovače mohou uživatelé spouštět z nové dlaždice stejného jména, aniž by museli otevírat aplikaci Časovač.
 • Možnost nastavit si album nebo příběh jako ciferník: Místo jen jednoho obrázku mohou nyní uživatelé přepínat ciferník mezi obrázky v albu nebo příběhem, který si vyberou. Při každém zapnutí displeje hodinek se jejich ciferník změní na jiný obrázek.
 • Vylepšená bezpečnost: Soubory a data z hodinek se pravidelně zálohují do telefonu, když je k nim připojený. Zálohy je také možné ukládat do služby Samsung Cloud. K použití této funkce telefon potřebuje nejnovější verzi aplikace Smart Switch.
 • Více ovládacích prvků u hovorů: První beta One UI Watch 5 přináší lepší kontrolu nad hovory bez nutnosti sahat po telefonu. Na hodinkách je možné si upravit hlasitost hovoru, ztlumit zvuk a stisknout tlačítka na klávesnici.
 • Možnost diktovat text pomocí tlačítka Domů: Nová nadstavba uživatelům umožňuje stisknout a podržet tlačítko Domů, kdykoli zadají text pomocí klávesnice Samsungu, a okamžitě se přepnout na hlasový vstup.
 • Sdílení zdravotních údajů v případě nouze: Hodinky automaticky zobrazí tlačítko pro přístup ke zdravotním údajům uživatele, pokud detekují tvrdý pád nebo když uživatel pětkrát stiskne tlačítko Domů, aby spustil funkci nouzového SOS.
 • Péče o zařízení: Uživatelé mohou zkontrolovat stav baterie, úložiště a paměti hodinek a okamžitě vyřešit všechny problémy, aby prodloužili životnost baterie a zajistili hladký chod hodinek.
 • Ovládání hodinek bez dotyku: Univerzální gesta umožňují uživatelům ovládat hodinky, aniž by se dotýkali displeje nebo mačkali tlačítko. Ke gestům mohou přiřadit různé akce, jako je zatřesení zápěstím, sevření pěstí nebo sevření prstů.
 • Organizování aplikací: Uživatelé mohou vytvářet složky, aby měli své aplikace uspořádané, a mohli tak rychle najít aplikace, které potřebují, s menším posouváním displeje.
 • Automatické nahrávání cyklistických tréninků: Aplikace Samsung Health nyní dokáže rozpoznat, kdy uživatel začne jezdit na kole, a automaticky jeho trénink nahrát. Uživatel si také může nastavit, jestli se mají jeho cyklistické trasy automaticky mapovat.
 • Personalizované zóny srdečního tepu: Hodinky mohou uživateli při běhu poskytovat personalizované zóny srdečního tepu, které mu pomohou řídit intenzitu cvičení.

Dnes nejčtenější

.