Zavřít reklamu

Možná, že někteří z nás pociťují nádech nostalgie při vzpomínce na počátky streamování. Nabídka byla poměrně chudá a když Netflix zavedl rozhraní v češtině, tak jsme oslavovali. Dnes už je všechno jinak a opravdu máme z čeho vybírat. Na druhou stranu může trh se streamováním médií působit trochu roztříštěně, hráči přicházejí a odcházejí nebo se prostě navzájem skupují. I přes nejrůznější výkyvy se Netflixu podařilo přečkat změny a udržet si prémiové postavení.

V poslední době však společnost vyvíjí značný tlak na praxi sdílení účtů, kterou kdysi sama proklamovala jako jednu z výhod své nabídky. Časy, kdy předplatitelé sdíleli přihlašovací údaje ke svým účtům s neplatícími diváky, jsou však definitivně u konce. Po několika prvních testech a následném zavedení nových pravidel v různých zemích, nyní Netflix přenáší své omezení sdílení hesel do USA a ani Česká Republika nebude výjimkou.

Uživatelé, kteří sdílejí svá hesla, mohou očekávat, že brzy obdrží od Netflixu e-mailovou zprávu s vysvětlením, že jsou oprávněni sdílet účet pouze se členy stejné fyzické domácnosti. Společnost uvádí na své stránce podpory, že za legitimní považuje pouze dvě cesty, a to buď export uživatelského profilu do nového, samostatného a placeného účtu, nebo zaplacení 8 dolarů ve Spojených státech, v případě Česka 79 korun měsíčně za přidání dalšího člena, přičemž samotnou úhradu provádí pochopitelně majitel.

Přidaní členové mohou pokračovat v prohlížení i mimo primární domácnost, se kterou je účet svázán, stejně jako tomu bylo dříve. Jsou však omezeni na streamování pouze na jednom zařízení současně a stejně tak mohou používat pouze jedno zařízení pro ukládání stažených médií. Tato eventualita je zároveň dostupná pouze u tarifů Standard a Premium a v současné době se nevztahuje na předplatitele, jímž je členství účtováno skrze partnery Netflixu.

Rada ze strany streamovacího giganta zní, aby si předplatitelé pohlídali, kdo všechno má přístup k jejich k profilu, odhlásili se z nepoužívaných zařízení a zhodnotili, zda není na místě například změna hesla. Netflix trvá na tom, že zatím nezaznamenal jakýkoli zásadní odliv uživatelů rozzlobených změnami, naopak hlásí nárůst předplatitelů na některých trzích, kde už omezení platí. Přesto je americký divák pro společnost poměrně zásadní a bude tedy zajímavé sledovat, jak na tento krok v následujících dnech a týdnech zareagují za mořem i následně u nás.

Aplikace Netflix je k dispozici na Google Play, Apple Store i Microsoft Store, kde si si ji můžete zdarma stáhnout a následně zvolit své předplatné od 199 korun za to základní až po Premium, které vás přijde na 319 Kč za měsíc.

Dnes nejčtenější

.