Zavřít reklamu

Poslední informace mluví pro možné navázání spolupráce mezi Teslou a Samsungem, která by mohla být pro obě strany velmi přínosná. Naznačuje to schůzka generálního ředitele společnosti Tesla Elona Muska, který se poprvé setkal s výkonným předsedou představenstva Samsung Electronics Lee Jae-yongem během jeho nedávné obchodní cesty do USA. Jednání obou vrcholných představitelů se týkalo možných obchodních vztahů v oblasti polovodičových čipů pro automobilový průmysl a uskutečnilo se v centrále Samsung Research America v kalifornském Silicon Valley.

Musk a Lee údajně diskutovali na téma výroby polovodičových čipů pro samořízené automobily Tesla ve společnosti Samsung Foundry. Tesla údajně navrhuje vlastní procesory, které budou pohánět její Fully Self-Driving vozy, zkráceně FSD a jejich výrobu by mohla nabídnout Samsung Foundry. Pro to hovoří i skutečnost, že se setkání zúčastnili také generální ředitel společnosti Samsung Semiconductor, Kyung Gye-hyun a Choi Si-young, prezident a generální ředitel společnosti Samsung Foundry.

Nejde o první případ kooperace mezi oběma subjekty. Samsung nabízí mnoho komponent pro elektromobily Tesla, včetně baterií od Samsung SDI a čipů Exynos Auto nebo kamerových senzorů od System LSI. Společnost Samsung Foundry v Austinu v americkém Texasu již pro Teslu vyrábí čipy 14nm procesem, přičemž ty budoucí budou s největší pravděpodobností vyráběny pomocí 5nm výrobního procesu Samsung Foundry.

Přestože společnost Tesla prozatím nesdělila své rozhodnutí, kdo nakonec získá zakázku na výrobu jejích čipů, setkání Elona Muska a Lee Jae-yonga jistě představuje pro korejského technologického giganta pozitivní signály. Objevily se také zprávy o tom, že Tesla zvažuje zadání hlavnímu konkurentovi Samsungu, společnosti TSMC, nezbývá tedy než si počkat na muskovo rozhodnutí.

Dnes nejčtenější

.