Zavřít reklamu

Pokud jde o sledování spánku, jen málo výrobců nositelných zařízení se může rovnat Fitbitu. Ti, kdo rádi běhají, mohou chtít chytré hodinky Garminu kvůli jejich skvělým sportovním metrikám a technicky zaměření uživatelé mohou chtít Galaxy Watch kvůli lepším aplikacím. Ale co se týče sledování spánku, nejlepší jsou hodinky Fitbitu.

Vypadá to, že Samsung si toho všiml, protože tento týden oznámil nové funkce sledování spánku na hodinkách Galaxy Watch se systémem Wear OS, které jsou velmi podobné těm, které nabízí Fitbit. Korejský obr do sledování spánku dokonce přidal ikonu zvířete, kterou okopíroval z vlastního spánkového profilu Fitbitu.

Tato a další funkce přijdou s nadstavbou One UI 5 Watch, která bude postavena na systému Wear OS 4. Nová nadstavba „přistane“ nejprve na hodinkách řady Galaxy Watch6, která by mohla být uvedena na scénu koncem července. Řady Galaxy Watch5 a Watch4 se jí dočkají později. Ještě tento měsíc se však jejich uživatelé budou moci přihlásit do beta programu a nadstavbu si vyzkoušet.

Aktualizace sledování spánku na Galaxy Watch

Jaké nové funkce nová nadstavba v oblasti sledování spánku přinese, je vidět na obrázku níže. Můžete vidět, že číselné skóre spánku je nyní spárováno se slovním skóre. V tomto případě je skóre spánku 82 označeno jako „dobré“ a doprovází je obrázek tučňáka.

One_UI_5_Watch_sledovani_spanku

Obrázek tučňáka je zajímavý. Spánkový profil Fitbitu používá zvířata k reprezentaci šesti různých stylů spánku. Na konci každého měsíce je uživatelům přidělen zvířecí profil, který představuje jejich spánkové návyky za posledních 30 dní. I když tučňák v těchto profilech nefiguruje, tučňáci jsou známí tím, že si během dne nejednou zdřímnou.

Nové sledování spánku také uživatelům dává návrhy, jak zlepšit jejich spánkové návyky. Ty jsou personalizovány na základě jejich historie spánku.

Hlavním rozdílem mezi těmito novými funkcemi sledování spánku na Galaxy Watch a těmi, které nabízí Fitbit, jsou peníze: Fitbit řadu svých spánkových metrik ukrývá za placenou službou Paywall Fitbit Premium. Samsung pro tyto metriky předplacenou službu nemá, takže budou téměř jistě dostupné pro všechny zdarma.

Další funkce nadstavby One UI 5 Watch

Kromě nových funkcí sledování spánku Samsung také oznámil některé další novinky v One UI 5 Watch. Jednou z nich jsou personalizované zóny srdečního tepu. Číslo tepové frekvence je nyní rozděleno do zón představujících „zahřátí“, „spalování tuku“, „kardio“ apod.

 

One UI 5 Watch vedle toho přináší vylepšené bezpečnostní prvky. Když se spustí detekce pádu, uživatelé budou moci přímo komunikovat s tísňovou linkou. Kromě toho bude detekce pádu ve výchozím nastavení zapnutá pro uživatele v pokročilejším věku.

Chytré hodinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.