Zavřít reklamu

Samsung se snaží uživatele svých smartphonů chránit před malwarem a jinými hrozbami, a proto na ně pravidelně vydává bezpečnostní aktualizace. To je však jen špička ledovce a korejský obr nyní zveřejnil blogový příspěvek, ve kterém vysvětluje, proč je bezpečnost důležitá a proč jsou nová „áčka“ Galaxy A54 5G a Galaxy A34 5G jedny z nejbezpečnějších smartphonů ve své cenové kategorii.

Svým úsilím zvýšit povědomí o malwaru a dalších bezpečnostních hrozbách Samsung vysvětluje „to nejmenší a nejhorší“, co se může stát nezabezpečeným zařízením. Tím nejmenším, co se nezabezpečenému telefonu může stát, je to, že jeho uživatel bude všude dostávat reklamy, včetně aplikace Galerie, témat, obchodu s aplikacemi, správce stahování apod. A v nejhorším případě jsou smartphony s nízkým zabezpečením náchylné k pokusům o nabourání a phishing nebo „chycení“ malwaru. Kromě toho, pokud takovýto telefon ztratíte, hrozí, že vám budou ukradeny přihlašovací údaje a data.

Aby bylo zajištěno, že uživatelé zařízení Galaxy budou těžit ze skvělého zabezpečení dlouhou dobu po jejich zakoupení, korejský gigant nabízí pět let bezpečnostních záplat. Kromě toho také pro Galaxy A54 5G a A34 5G nabízí čtyři upgrady Androidu a prodlouženou 2letou záruku. Této podpoře Samsung říká „trojitý hattrick 5+4+2“.

Kromě vzorové softwarové podpory Samsung vyvinul několik bezpečnostních funkcí. U nových „áček“ se tyto funkce točí kolem následujících hlavních bodů:

  • Zabezpečená složka: Soukromá složka, do níž si mohou uživatelé ukládat fotografie a další soubory, ke kterým nemá nikdo přístup, i když získá přístup k telefonu.
  • Private Share: Systém pro sdílení souborů, který uživatelům umožňuje sdílet soubory určené pouze pro čtení, blokovat snímky obrazovky a nastavovat data platnosti.
  • Smart Call: Bezpečnostní řešení, které rozpozná spam a podvodné kontakty ještě předtím, než uživatelé přijmou hovory.
  • Ochrana zařízení: Zabudovaný skener virů a malwaru (využívá technologii společnosti McAfee).
  • Režim údržby: chytrá funkce, kterou Samsung vydal v loňském roce a která umožňuje uživatelům uzamknout osobní údaje během doby, kdy je jejich telefon v servisu.

Samsung letos také vydal funkci Message Guard, ta však zatím zůstává exkluzivní pro řadu Galaxy S23. Společnost ji nicméně plánuje zpřístupnit u dalších telefonů prostřednictvím budoucích softwarových aktualizací.

Dnes nejčtenější

.