Zavřít reklamu

Samsung oficiálně uvedl nové modely řady Galaxy A. Jako novináři jsme si je již mohli patřičně osahat a zjistit rozdíly od předchozí generace ale i to, jaký na nás dělají naživo vlastně dojem. Po tom skutečně pozitivním o Galaxy A54 5G je na řadě nižší model v podání Galaxy A34 5G. Zde už to taková sláva není. 

I zde se vylepšovalo ve všech ohledech, pokud tedy neberete ztrátu hloubkového fotoaparátu jako něco negativního. Jeho vlastnosti nahradil hlavně softwarový pokrok, takže jeho přítomnost byla už poněkud zbytečná. I Galaxy A34 5G jasně odkazuje k řadě Galaxy S23 designem své zadní strany s trojicí fotoaparátů, jeho záda ale nejsou skleněná, nýbrž klasicky plastová, i když Samsung uvádí, že i zde hodně recykluje.

I přes to je ale vidět, že se na designu hodně zapracovalo, protože vypadá prostě dobře. Plast není nijak do očí bijící a všemu pomáhá i ocelové lemování kolem fotoaparátů. Ne že by se design předchozí řady nelíbil, ale tento jej jasně strčí do kapsy. Barvy jsou grafitová, limetková, fialová a stříbrná, která je z celého kvarteta nejzajímavější. Je tomu především proto, že mění svůj nádech podle toho, jak na ní dopadá světlo. Je to nevšední, neokoukané, zajímavé a líbivé.

Větší a jasnější displej 

Displej nám narostl na 6,6 palců, takže má stejnou velikost jako třeba Galaxy S23+, i když specifikacemi na něho samozřejmě nemá. Z 90 Hz jsme poskočili na 120 Hz, takže je všechno plynulejší, i když se pořád jedná jen o fix, baterie něco vydrží i při novém Always-On displeji, kterým předchozí model nedisponoval (je opět 5000mAh). Jas poskočil z 800 na 1000 nitů. Vše trochu překvapivě frčí na Dimensity 1080. U zkušebních vzorků ale nebyl s ničím problém, jak tomu bude v reálu ukáže až recenze.

Je jasné, že Galaxy A34 5G je chudším příbuzným vyššího modelu. Na nic si tak nehraje a plně přiznává svou pozici, je však znevýhodněn svou cenou. Těch omezení je od vyššího modelu přece jen hodně a cena nižší jen minimálně. 128GB základ s 6GB pamětí RAM vás tak vyjde na vysokých 9 499 Kč, 256GB verze s 8GB RAM pak na 10 999 Kč. Je to hodně a je to škoda, chtělo by to dostat se na lehce přes 8 tisíc, aby to bylo akceptovatelné.

Galaxy A34 koupíte například zde 

Dnes nejčtenější

.