Zavřít reklamu

Samsung koncem minulého roku představil fotoaplikaci Camera Assistant, která přinesla řadu možností pro přizpůsobení chování fotoaparátu v určitých scénářích. Dosud však byla exkluzivní pro vlajkové lodě Galaxy. Nyní se ale zdá, že tuto exkluzivitu ukončí aktualizace s Androidem 14 a nadstavbou One UI 6.0.

Podle webu SamMobile odvolávajícího se na komunitního moderátora Samsungu pracuje korejský obr na zavedení podpory aplikace Camera Assistant do telefonů řady Galaxy A v druhé polovině roku „v době změny nadstavby One UI“. Podle všeho měl na mysli právě verzi 6.0, protože verze 5.1.1. bude s největší pravděpodobností omezena na skládací smartphony.

Aktualizaci s Androidem 14/One UI 6.0 by měly v rámci řady Galaxy A dostat telefony Galaxy A73, Galaxy A72, Galaxy A53, Galaxy A52 (A52 5G, A52s), Galaxy A33, Galaxy A23, Galaxy A14, Galaxy A13 a Galaxy A04s. Jako první ji pochopitelně obdrží vlajkové lodě Galaxy jako řady Galaxy S23, S22 a S21.

Můžeme také očekávat, že aplikace Camera Assistant bude mít na telefonech řady Galaxy A zpřístupněny téměř všechny funkce. Některé z nich zahrnují možnost vypnout automatické snímání HDR, možnost přinutit fotoaparát pořídit více fotografií, když je nastaven časovač (velmi užitečné, když pořizujete selfie fotky), nebo možnost si zvolit, jestli se má fotoaparát soustředit na rychlejší pořízení snímku nebo lepší následné zpracování.

Telefony řady Galaxy A koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.