Zavřít reklamu

Samsung začal nedávno aktualizovat několik modulů aplikace Good Lock tak, aby podporovaly nadstavbu One UI 5.0. Nyní navíc vydal novou aplikaci s názvem Camera Assistant, která má zlepšit zážitek z používání fotoaparátu pro uživatele nové nadstavby. Zde je vše, co o ní potřebujete vědět.

Jednou z nejlepších věcí na aplikaci Camera Asisstant je to, že ačkoli ji vyvinul tým stojící za experimentální platformou Good Lock, není na ní závislá. Jinými slovy si ji mohou z obchodu Galaxy Store stáhnout uživatelé Galaxy v oblastech, které ke Good Locku nemají přístup. Aplikace má jinak poměrně jednoduché provedení – skládá se z jedné obrazovky obsahující řadu přepínačů a několik rozbalovacích nabídek, které mohou změnit chování určitých funkcí fotoaparátu. Konkrétně jsou to následující:

 

Auto HDR

Tato možnost je ve výchozím nastavení zapnutá. Umožňuje aplikaci fotoaparátu na vašem zařízení s One UI 5.0 zachytit více detailů ve světlých a tmavých oblastech obrázků a videí.

Soften pictures (změkčení obrazu)

Zapnutí této možností má za následek ostřejší okraje a textury snímků pořízených v režimu focení. Ve výchozím nastavení je vypnutá. Můžete s ní experimentovat a vidět, jestli výsledky vyhovují vašemu fotografickému stylu.

Auto lens switching (automatické přepínání čoček)

Tato možnost je ve výchozím nastavení zapnutá a umožňuje aplikaci fotoaparátu zvolit nejlepší čočku podle zoomu, osvětlení a vzdálenosti od předmětu. Jejím vypnutím získáte větší kontrolu nad tím, který senzor používáte, omezí se však některé automatické funkce na vašem zařízení.

Video recording in Photo mode (nahrávání videí v režimu focení)

Pokud vás obtěžuje stávající možnost dotyku a podržení tlačítka spouště pro nahrávání videa v režimu focení, můžete tento přepínač vypnout. Ve výchozím nastavení je zapnutý.

Number of pictures after timer (počet obrázků po nastavení časovače)

Tato možnost umožňuje nastavit, kolik snímků fotoaparát pořídí po nastavení časovače. Lze si vybrat mezi jedním, třemi, pěti nebo sedmi snímky.

Camera_Asisstant_appka_2

Faster shutter (rychlejší závěrka)

Tato možnost má zvýšit rychlost závěrky, což si však vybírá jistou daň – fotoaparát pořizuje méně záběrů, výsledkem čehož může být horší kvalita obrazu. Z tohoto důvodu je tato možnost ve výchozím nastavení vypnutá.

Camera timeout (pauza fotoaparátu)

Tato rozbalovací nabídka vám umožňuje nastavit si dobu, po kterou zůstane aplikace fotoaparátu otevřená, když není aktivní. Ve výchozím nastavení se fotoaparát vypne po dvou minutách nečinnosti, klepnutí na tuto nabídku vám však umožní vybrat si mezi jednou, dvěma, pěti a deseti minutami.

Camera_Asisstant_appka_3

Clean preview on HDMI displays (čistý náhled na HDMI displejích)

Poslední možností, kterou vám aplikace Camera Assistant dovolí nastavit, je „Clean preview on HDMI displays“ (čistý náhled na HDMI displejích). Ta uživatelům umožňuje prohlížet si hledáček fotoaparátu bez jakýchkoli prvků uživatelského rozhraní, když je telefon připojen přes HDMI port k externím obrazovce.

Dnes nejčtenější

.