Zavřít reklamu

Samsung začátkem dubna potvrdil, že řada nových funkcí fotoaparátu a Galerie, které vydal spolu s řadou Galaxy S23, se dostane na starší telefony Galaxy. Některé však nikoli.

Moderátor komunitního fóra Samsungu, který má na starosti aktualizace fotoaparátů, podle webu TheGoAndroid koncem minulého týdne potvrdil, že několik funkcí dostupných na Galaxy S23, S23+ a S23 Ultra se na řadu Galaxy S22 nedostane. Konkrétně jde o 360stupňový zvuk při nahrávání videí a focení ve vysokém rozlišení 108 či 50 MPx v aplikaci Expert RAW.

Pokud jde o první funkci, komunitní moderátor jednoduše konstatoval, že korejský obr nemá v plánu ji v řadě Galaxy S22 zpřístupnit. Co se týče režimů s vysokým rozlišením v Expert RAW, moderátor vysvětlil, že 108MPx režim není možný, protože by byl pro systém příliš náročný.

Pokud se jedná o focení 50MPx RAW snímků, tuto funkci nebude poskytovat 108MPx fotoaparát, protože v případě Galaxy S23 Ultra je založena na technologii pixel binningu 4v1 200MPx snímače a Galaxy S22 Ultra nemá snímač s tak vysokým rozlišením, aby byl schopen pořídit čtyři 50MPx fotografie najednou.

I když řada Galaxy S22 nedostane vše, co má její nástupce, minulý týden na ni Samsung vydal velmi užitečnou funkci Image Clipper, která byla dosud vyhrazena právě pro aktuální vlajkovou řadu.

Řadu Galaxy S23 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.