Zavřít reklamu

Silně se spekuluje nad tím, kdy Samsung představí další model z řady FE. Vždyť Galaxy S21 FE byl uveden ještě před loňskou vlajkou, kdy zde máme již řadu Galaxy S23. Teoreticky by k tomu mohlo dojít na konci letošního roku, jenže střízlivá otázka v tomto ohledu zní: „na co čekat, když zde už máme alternativu?“ 

Zcela logicky má Galaxy S23 FE představovat levnější alternativu k řadě Galaxy S23, kde se dá předpokládat větší displej jak u základního modelu, ale naopak menší, než který je u Galaxy S23+. Právě to je to hlavní odlišení, i když je evidentní, že se může šetřit na čipu, použitých materiálech nebo fotoaparátech. Je to kompromis – jde o to ideálně vyvážet výbavu a cenu. Jenže Samsung možná zapomíná, že zde už takové zařízení vlastně máme. Jedná se o Galaxy A54 54G.

Dává nový FE model vůbec smysl? 

Když už jsme tedy nakousli výbavu X cenu, tak je evidentní, že se Galaxy S23 FE musí posadit na nejvybavenější Áčko ale pod základní Esko. Jenže Galaxy A54 5G má všechny klíčové funkce, které se mohou běžným uživatelům líbit na Galaxy S23 a bez zbytečností, které pro ně třeba nemají význam. Zásadní chybou je jen plastový rámeček, bonusem naopak velice podobný design, skleněná záda a poloviční cena.

Pokud hledáte levnou variantu mezi nejlepšími Samsung telefony, není absolutně žádný důvod čekat, až se Galaxy S23 FE stane realitou, když už je tu právě Galaxy A54, na kterého vám už pečlivě připravujeme recenzi. Problém s modelem FE je jen ten, že Samsung něčím potřebuje zaplnit cenovou díru mezi řadou A a S, a nemá čím. Vejdou se sem sice starší generace, jako Galaxy S22, jenže společnost tady chce mít aktuální model, ne nějaký starý, proto by v tomto ohledu dávalo nové FE smysl – pro společnost, možná už ne tolik pro zákazníka.

Jihokorejský gigant si ale zavařil sám tím, že prostě zaříznu modely řady Galaxy A začínající číslem 7. Jak by se zde vyjímal takový telefon, který by měl třeba i 108MPx fotoaparát a cenu někde mezi 15 až 18 tisíci Kč. Loni to v zahraničí ještě šlo, do Evropy se takový model ale nedostal. Galaxy A54 5G má ideální 6,4“ displej s jasem 1 000 nitů s dobrým rozsahem barev, a dokonce se adaptuje mezi 60 a 120 Hz. Přítomné trio fotoaparátů pak bude většině plně dostačovat. Proč tedy utrácet to víc, za málo navíc (výkonnější čip, teleobjektiv), co může Galaxy S23 FE přinést?

Galaxy A54 5G koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.