Zavřít reklamu

Ať se jdou iPhony zahrabat. Nejkontroverznějším ještě nepředstaveným telefonem není iPhone 15 Pro ale Galaxy S23 FE, o kterém týden co týden vycházejí další a další informace, které se ale vzájemně dementují. Jak to tedy bude, nevíme, co je ale jasné, že pokud jsou poslední zprávy pravdivé, není to zase takový problém. 

Včera jsme se dozvěděli, že Samsung skutečně plánuje vydat Galaxy S23 FE koncem tohoto roku. Dozvěděli jsme se i to, že Galaxy S23 FE bude na všech trzích poněkud překvapivě poháněn čipovou sadou Exynos. Abychom byli konkrétnější, mělo by se jednat o Exynos 2200, a ačkoli to může znít jako velký problém vzhledem k stigmatu kolem řady Galaxy S22, ve finále tomu tak vůbec být nemusí.

Samsung už zná Exynos 2200 o poznání lépe 

Čipová sada Exynos 2200 měla skutečně těžký začátek. Pokud to nevíte, Samsung poprvé použil tento SoC pro řadu vlajkových lodí Galaxy S22. Při uvedení na trh to ale zrovna nebyl nejoptimalizovanější čip, i když to byl vůbec první SoC od Samsungu, který obsahoval zcela nový GPU Xclipse vyvinutý AMD. Je to ale už více jak rok, co jej Samsung uvedl. Nyní už po řadě aktualizací řady Galaxy S22 působí čip jako nedílná součást telefonu bez do očí bijících problémů se stabilitou nebo výkonem. Vděčit za to můžeme i aktualizacím One UI 5.0 a One UI 5.1.

Zdá se, že Samsung přišel čipu na kloub na optimalizoval jej podle svých nejlepších možností a schopností. A zajímavé je, že společnost podobnou věc udělala i s Exynosem 1280, který pohání Galaxy A53, přičemž tento telefon střední třídy nyní nabízí docela solidní zážitek ve srovnání s tím, jak to bylo po jeho uvedení na trh.

Byl by Snapdragon 8 Gen 1 pro Galaxy S23 FE lepší? Určitě ano, ale Exynos 2200 je stále čipem teprve rok staré vlajkové lodi, takže pokud nebude trpět problémy, tak co se výkonu týče, bude vše v naprostém pořádku. Navíc to bude pro Samsung levnější než kupovat řešení další strany, což by se mohlo pozitivně promítnout i na výsledné ceně telefonu. Ostatně na té bude záviset zcela všechno. Samsung musí optimálně vyvážit výbavu, která bude pod Galaxy S23, ale zároveň nad Galaxy A54 5G tak, aby zaujmul díru právě mezi těmito dvěma zařízeními.

Aktuální řadu Galaxy S23 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.